Новини для українців всього свту

Tuesday, Oct. 27, 2020

Черговий крок України у НАТО

Автор:

|

Червень 21, 2018

|

Рубрика:

Черговий крок України у НАТО

Верховна рада у четвер, 21 червня схвалила у другому читанні законопроект «Про національну безпеку України». За таке рішення проголосували 248 депутатів при мінімально необхідному числі 226.

Документ розробляли три роки за підтримки експертів НАТО, ЄС і США. Депутати поспішали його схвалити до початку наступного саміту НАТО, який відбудеться у липні. Законопроект закріплює, зокрема, що витрати України на безпеку і оборону повинні становити не менше 5% валового внутрішнього продуту (ВВП).

Керівництво в сфері нацбезпеки здійснює президент, який є верховним головнокомандувачем. Він вносить до парламенту подання про оголошення війни і приймає рішення про застосування Збройних сил у разі військової агресії проти країни. Крім того, оголошує про повну або часткову мобілізацію, приймає рішення про введення воєнного стану в країні або в окремих її регіонах.

Документ також передбачає поділ посади начальника Генштабу і головнокомандувача Збройних Сил України. Зараз її поєднує одна людина – генерал армії Віктор Муженко. Крім цього, з наступного року міністр оборони України та його заступники призначатимуться з числа цивільних осіб.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply