Новини для українців всього свту

Tuesday, Jan. 26, 2021

Черговий крок до надання Томосу про автокефалію

Автор:

|

Вересень 08, 2018

|

Рубрика:

Черговий крок до надання Томосу про автокефалію

Інтернет-видання «Deutsche Welle» у суботу, 8 вересня, розповідає про призначення Вселенським патріархатом двох екзархів до Києва. Це здійснено у процесі підготовки до надання автокефалії Українській Православній Церкві.

У тому числі видання повідомляє, яку реакцію викликало це рішення у керівництва Російської  церкви. Там вважають, що воно повинно було бути узгоджене з патріархом Московським і всієї Русі та митрополитом Київським Московського патріархату і оцінюють це «як безпрецедентно грубе вторгнення на канонічну територію Московського Патріархату». Офіційно пролунало також, що «такі дії не можуть залишитися без відповіді». У цьому вчувається погано прихована погроза. Те, що Москва вважає Україну своєю «канонічною територією» вкотре підтверджує правильність обраного Української Церквою шляху до автокефалії.

А тепер про представників, призначених Вселенським собором. Інтернет-газета «Te.News» зазначає, що вони родом з України. Це Архієпископ Данило Памфілійський з США (світлина вгорі), що народився у місті Бучачі на Тернопільщині, та єпископ Ілларіон Едмонтонський з Канади (світлина внизу), який навчався у Київській духовній семінарії.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply