Новини для українців всього свту

Sunday, Jan. 17, 2021

Черговий етап декомунізації у Польщі

Автор:

|

Жовтень 21, 2017

|

Рубрика:

Черговий етап декомунізації у Польщі

У суботу, 21 жовтня, тут набув чинності закон про знесення радянських пам’ятників. За попередніми підрахунками він стосується понад 200 об’єктів. Тепер для їх демонтажу достатньо рішення місцевої влади. Меморіали, що символізують комунізм або інший тоталітарний лад, повинні бути протягом 12 місяців перенесені з громадських місць. А куди і що далі буде з цими архітектурними композиціями, наразі не вирішено.

Раніше влада Польщі заявляла про намір позбутися усіх комуністичних пам’ятників, що встановлені поза кладовищами та іншими місцями поховань. Оцінювати скульптури на предмет приналежності до тоталітаризму буде Інститут національної пам’яті Польщі.

Негативна реакція Росії на цей закон уже відома. Його ухвалення зовнішньополітичне відомство країни назвало свідомою провокацією і попередило, що вона не залишиться без наслідків. Між Росією і Польщею укладено дві угоди, які зобов’язують сторони вести облік і піклуватися про збереження місць пам’яті й поховань. Проте польська влада вважає, що ці документи стосуються тільки кладовищ і військових поховань та гарантує збереження меморіалів, встановлених у таких місцях. А пам’ятники поза кладовищами керівництво країни називає символічними, бо вони нагадують про комуністичний період в історії Польщі.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply