Новини для українців всього свту

Monday, Jun. 1, 2020

Чергове випробовування стосунків США і Китаю

Автор:

|

Травень 25, 2017

|

Рубрика:

Чергове випробовування стосунків США і Китаю

У четвер, 25 травня, агентство Reuters повідомило, що бойовий корабель США вперше від початку діяльності адміністрації Дональда Трампа пройшов поблизу спірних островів Спратлі в Південно-Китайському морі. Ескадрений міноносець ВМС США Dewey наблизився до архіпелагу на віддаль у 12 морських миль (приблизно 22 кілометри). У Вашингтоні цей маневр назвали «операцією з підтвердження повної свободи судноплавства». Востаннє такого роду операцію США проводили в жовтні 2016 року, коли при владі перебував Барак Обама.

Через Південно-Китайське море проходить майже третина світового морського вантажопотоку, а шельф розташованих там островів багатий нафтою. Китай вважає майже 90 відсотків акваторії, в тому числі і острови архіпелагу, своєю територією. З кінця 2013 року Пекін проводить в Південно-Китайському морі масштабні гідротехнічні та будівельні роботи, наслідком яких є створення та розширення штучних островів і освоєння цих територій. Крім Китаю на ці острови претендують ще п’ять держав: В’єтнам, Тайвань, Малайзія, Філіппіни і Бруней.

Постійна палата третейського суду в Гаазі в липні 2016 року за позовом Філіппін постановила, що Китай не має підстав для територіальних домагань у Південно-Китайському морі. Суд вирішив, що спірні території архіпелагу Спратлі (Наньша) не утворюють виняткову економічну зону, так як є неприродними островами, а кораловими рифами, штучно перетвореними на острови.

Китайські військові кораблі попередили американський есмінець, що він повинен покинути район островів. Як заявив представник міністерства оборони Китаю, Пекін вже висловив Вашингтону своє обурення, заявивши, що такі дії не будуть сприяти миру і стабільності в Південно-Китайському морі.

Нагадаємо, що це вже другий інцидент між військовиками двох держав. Цього місяця китайські винищувачі перехопили американський літак.

Світлина Reuters: міноносець Dewey.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply