Новини для українців всього свту

Thursday, Jan. 21, 2021

Чергова провокація Кремля на Донбасі

Автор:

|

Грудень 18, 2017

|

Рубрика:

Чергова провокація Кремля на Донбасі

У понеділок, 18 грудня, Міністерство закордонних справ Росії офіційно повідомило, що російські військові припиняють роботу в рамках Спільного центру контролю і координації припинення вогню і стабілізації лінії зіткнення сторін на сході України (СЦКК). Українська сторона цієї важливої структури у відповідь виведе своїх представників з окупованих територій на Донбасі. Про це того ж дня повідомив у ефірі телеканалу «112.Україна» заступник керівника управління із зв’язків з громадськістю Генштабу Збройних сил України Юзеф Венскович. Він також запевнив, що українська сторона СЦКК продовжить діяльність, незважаючи на відкликання Росією своїх представників, і буде забезпечувати роботу Спеціальної моніторингової місії Організації з безпеки і співпраці у Європі (СММ ОБСЄ).

Щодо односторонніх дій Росії, Юзеф Венскович пояснив, що як сторона конфлікту на Донбасі, вона несе повну відповідальність за розвиток ситуації із безпекою, а її вихід з СЦКК ставить під загрозу безпеку тих спостерігачів, які перебувають на тимчасово окупованій території. Саме тому українська сторона змушена вивести своїх спостерігачів з тимчасово окупованих територій на контрольовані Україною.

СЦКК був створений після укладення Мінських угод про врегулювання конфлікту на сході України. У нього входили представники Росії та України, а також підтримуваних Росією сепаратистів.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply