Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Saturday, Dec. 15, 2018

Чергова хвиля арештів у окупованому Криму

Автор:

|

Лютий 22, 2017

|

Рубрика:

Чергова хвиля арештів у окупованому Криму

Про них повідомляє 22 лютого сайт «Радіо Свобода». Напередодні силовики загарбників провели обшук вдома у активіста Марлена Мустафаєва. Йому висунули сміхотворне звинувачення. Мовляв в липні 2014 року він у соціальних мережах демонстрував символіку забороненої у Росії партії Хізб ут-Тахрір.

У час проведення обшуку група кримських татар взялася фіксувати порушення прав людини щодо Марлена Мустафаєва. Небайдужі громадяни фільмували те, що відбувається, на телефони й вели стрім-трансляції з місця події. Це не сподобалося поліції й вона затримала 10 осіб. Сьогодні стало відомо що Київський районний суд Сімферополя вже встиг накласти на кожного з них по п’ять діб адміністративного арешту. Для цього навіть продовжили робочий день і дебати тривали до півночі. Підставою для несправедливого покарання назвали «участь у несанкціонованому масовому заході». При цьому чимало свідків, яких поліція залучила для підтвердження провини затриманих, відмовилися від свідчень. Вони заявивши, що навіть не читали протоколи, а підписали їх під примусом.

Ось як прокоментував подію відомий правозахисник адвокат Еміль Курбедінов: «Присутніх біля будинку Мустафаєва, де йшов обшук, людей несподівано попереджають, що розцінюють їх дії як несанкціонований мітинг, а коли вони починають розходитися, ловлять і досить жорстко затримують. Кримські татари завжди підтримують своїх співвітчизників, коли це необхідно, це взаємовиручка. Мабуть, силові структури вирішили натиснути на тих активістів, що на тлі відсутності у Криму незалежних ЗМІ, висвітлюють в соціальних мережах обшуки і арешти поміж кримських татар».

На світлині: адвокат Еміль Курбедінов.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...