Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Sunday, Apr. 21, 2019

Брюссель: амбіційність поступилася компромісу

Автор:

|

Листопад 24, 2017

|

Рубрика:

Брюссель: амбіційність поступилася компромісу

У п’ятницю, 24 листопада, у Брюсселі завершився саміт Європейського Союзу і шістьох країн-учасниць «Східного партнерства». За його підсумками сторони домовилися про спільну декларацію. Вона має на меті подальше зміцнення співпраці, а загалом у тексті названо 20 стратегічних цілей.

Раніше лідери Євросоюзу (ЄС) дали зрозуміти, що наразі не готові багато обіцяти Україні, бо очікують реформ у сфері торгівлі, бізнесу та охорони здоров’я. Україна своєю чергою вимагала визнати Росію у документі країною-агресором.

Як розповіла заступник генерального директора директорату NEAR (сусідство і розширення ЄС) Катаріна Матернова, Спільна декларація саміту менш амбіційна, ніж потенціал відносин Україна-ЄС, через необхідність шукати компроміс з іншими партнерами і з державами-членами Євросоюзу. «В Україні надається особлива увага декларації. Але зважайте на те, що це багатостороння декларація, погоджена 28 країнами-членами та 6 партнерами. Тому за замовчуванням у цьому документі відображено нижній рівень спільних прагнень», – пояснила євро-чиновниця.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...