Новини для українців всього свту

Monday, Jun. 17, 2019

Британці обирають новий парламент

Автор:

|

Червень 08, 2017

|

Рубрика:

Британці обирають новий парламент

У четвер, 8 червня, у Великій Британії відбуваються позачергові вибори у нижню палату парламенту – Палату громад. 650 депутатських місць у ній виборюють кандидати від консерваторів, лейбористів, ліберал-демократів, Партії незалежності Сполученого Королівства і Партії незалежності Шотландії. Також у виборах беруть участь Зелені, «Партія Уельсу» і чотири північноірландських партії: Демократична юніоністська, Соціал-демократична лейбористська, Юніоністська партія Ольстера і Шинн Фейн. Система виборів в Британії – тільки мажоритарна, тобто всі члени Палати громад обираються в одномандатних округах і в один тур.

Виборчі дільниці відкрилися о 7:00 Лондонського часу (8:00 за Києвом). За останні три роки це вже третє загальнонаціональне голосування в Британії: попередні парламентські вибори відбулися в 2015 році, а влітку 2016 року відбувся референдум про членство Британії в ЄС.

Про проведення позачергових виборів в нижню палату парламенту оголосила у квітні прем’єр-міністр Тереза ​​Мей. Вона пояснила це рішення прагненням до стабільності в ситуації, коли країна почала переговори про вихід з Європейського союзу.

У Британії зареєстровано 46,9 млн виборців. Понад 40 тисяч виборчих дільниць на території Сполученого Королівства працюватимуть в четвер до 22:00 місцевого часу (23:00 за Києвом).

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...