Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Tuesday, May. 21, 2019

Британська «пральня» для російських грошей

Автор:

|

Березень 21, 2017

|

Рубрика:

Британська «пральня» для російських грошей

Про неї пише 21 березня сайт «ВВС» з посиланням на газету Guardian. Її журналісти провели розслідування і прийшли до висновку, що кілька найбільших британських банків були залучені в міжнародну схему з відмивання величезних сум, виведених з Росії. Як твердять експерти видання, йдеться приблизно про $700 мільйонів. Лідером тут став банк HSBC, на який припадає не менше половини цієї суми.

Guardian розповідає про операцію «ландромат», яка стала відомо ще в 2014 році. Як твердять, за нею з 2011-го по 2014 рік під виглядом виконання судових рішень, прийнятих молдавськими суддями, з Росії було виведено $22 мільярди. Гроші переказували у Молдавію, звідти – в Латвію, а потім в інші країни Євросоюзу з Великою Британією включно.

Нинішнє розслідування Guardian базувалося на вивченні банківської звітності. Однак представники всіх згаданих в матеріалі фінансових установ вже встигли заявити, що у своїй діяльності повністю дотримуються закону і вживають заходів для боротьби з відмиванням грошей. Це при тому, що торік грудні британські банки виявилися в центрі скандалу з відмиванням грошей у Сінгапурі та Малайзії.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...