Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Saturday, Sep. 22, 2018

Британія – на вихід! Але не вся?..

Автор:

|

Червень 24, 2016

|

Рубрика:

Британія – на вихід! Але не вся?..

рефер

Вранці 24 червня виборча комісія Об’єднаного Королівства Великої Британії і Північної Ірландії офіційно оголосила результати референдуму, тему якого тут називали новоутвореним терміном Brexit. За вихід держави з Євросоюзу проголосували 51,9% (17 410 742 особи), а за збереження членства – 48,1%. (16 141 241 особа). Уряд Девіда Кемерона оголосив, що в разі перемоги прихильників Brexit навіть з найменшим відривом Британія вийде з ЄС.

Однак є в підсумках голосування один нюанс. Ми не дарма вказали повну назву держави. Досить провести підрахунки окремо за кожним з чотирьох суб’єктів Об’єднаного Королівства, як картина одразу стає далеко не однозначною. Бо якщо в Англії та Уельсі більшість виборців захотіла піти на вихід, то в Північній Ірландії та Шотландії перемогли прихильники збереження членства у ЄС. Це може мати для цілісності держави прикрі наслідки. Особливо щодо Шотландії, де проти Brexit висловилося 62% учасників голосування. Отож, якщо переважна більшість шотландців хоче залишитися в європейській спільноті, то за логікою треба виходити із складу Великої Британії! Не так давно з цього питання проводили місцевий референдум, де 55% виборців не хотіли нічого змінювати. Але тепер прихильники шотландської державної незалежності отримали величезної ваги агумент на свою користь. Тому не варто дивуватися, якщо ще сьогодні почне вкорінюватися новий термін – Scotexit.

А в континентальній Європі підсумки британського референдуму викликали якщо не паніку, то принаймні хвилювання. 25 червня у Берліні зберуться міністри закордонних справ шести країн – засновників Євросоюзу, щоб обговорити можливі  наслідки Brexit.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...