Новини для українців всього свту

Friday, Nov. 27, 2020

Борги так званої «ЛНР» заплатить Червоний Хрест

Автор:

|

Жовтень 05, 2016

|

Рубрика:

Борги так званої «ЛНР» заплатить Червоний Хрест

09_1005-1

У Мінську 5 жовтня відбулося засідання Тристоронньої контактної групи з врегулювання конфлікту на сході України. Ключовим питанням порядку денного стало порушення режиму тиші. Бойовики ведуть вогонь навіть по Станиці Луганській і Петровському, де за Рамковим рішенням повинні бути відведені сили й засоби сторін. Україна наполягає, що відведення можливе лише за умови відсутності обстрілів, одночасно з обох боків і під контролем місії ОБСЄ.

Підгрупі з гуманітарних питань не вдалося домовитися про обмін полоненими за формулою, запропонованою представниками самопроголошених республік – 618 на 47. Склавши непомірно об’ємний перелік, вони вимагають амністувати осіб, що не мають жодного відношення до подій на Донбасі.

Спеціальний представник голови ОБСЄ Мартін Сайдік, підбиваючи підсумки перемовин, акцентував увагу на обговоренні питань відновлення інфраструктури в регіонах конфлікту. Дипломат повідомив, зокрема, що Міжнародний комітет Червоного Хреста взяв на себе витрати з оплати заборгованості самопроголошеної «ЛНР» за поставлені владою України воду та електроенергію. Мартін Сайдік також закликав сторони конфлікту забезпечити безперешкодний доступ представникам Червоного Хреста, експертам і саперам до пішохідного мосту на пропускному пункті в Станиці Луганській. Там необхідно до середини грудня виконати розмінування, обгородити і позначити заміновані ділянки і завершити ремонтні роботи.

Наступне засідання Тристоронньої контактної групи відбудеться у столиці Білорусі 26 жовтня.

На світлині: спеціальний представник голови ОБСЄ Мартін Сайдік.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply