Новини для українців всього свту

Sunday, Jun. 16, 2019

Борг Януковича без виправданого захисту

Автор:

|

Березень 29, 2017

|

Рубрика:

Борг Януковича без виправданого захисту

Як відомо, Високий суд Лондона розглядає справу про повернення позичених Росією уряду Миколи Азарова у $3 млрд. Цей борг виник ще наприкінці 2013 року. Тоді у Києві вже вирував Євромайдан, а тодішній президент Віктор Янукович підписав у Москві угоду про 15-мільярдний кредит від Росії. Отримати режим «регіоналів» встиг лише перший транш.

Влада в Україні змінилася, але угода залишилася. І у ній зазначено, що суперечки вирішуватимуться за британським правом. Оскільки у Україні не бачать підстав повертати борг президента-втікача, а Росія хоче грошей, якраз і виникла ота суперечка. І її розгляд наразі триває не у на нашу користь.

У середу під час досудового засідання суддя Вільям Блер зауважив: «У кінцевому рахунку це – позов про виплату за борговими інструментами проти якого, як вирішив суд, немає виправданого захисту». Відтак ухвалено рішення не відкривати розширений судовий розгляд, а розглянути позов у прискореному порядку. Це означає, що суд не взяв до уваги факти агресії Росії проти України. Суддя вважає, що вони не входять у компетенцію англійського суду й стосуються міжнародного права та відносин суверенних держав.

Єдина втіха – за Україною залишено право на апеляцію.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...