Новини для українців всього свту

Tuesday, Nov. 24, 2020

Боб Ділан став Нобелівським лауреатом

Автор:

|

Жовтень 13, 2016

|

Рубрика:

Боб Ділан став Нобелівським лауреатом

1013___02-3

Про це інформаційні агенції повідомили 13 жовтня. Всесвітньо відомому поетові й музиканту премію присудили у галузі літератури з формулюванням «за створення нової поетичної мови в рамках великої американської пісенної традиції».

Боб Ділан народився в 1941 році в Міннесоті. У десять років почав писати вірші і грати в шкільному ансамблі. Свій дебютний альбом випустив у 1962 році. Загалом його дискографія складається з 35 альбомів. Боба Ділана сім разів визнавали лауреатом премії «Гріммі». П’ять його пісень включені в Залу слави рок-н-ролу. За пісню «Things Have Changed» для фільму «Вундеркінди» він отримав премії «Оскар» і «Золотий глобус».

За підсумками опитування, проведеного в 2010 році журналом «Rolling Stone», Боб Ділан був визнаний другим за значимістю рок виконавцем після The Beatles. Видання «Time» включило його в перелік 100 найвпливовіших особистостей ХХ століття.

Нобелівська премія з літератури вручається з 1901 року року. Торік лауреатом стала білоруська письменниця Світлана Алексієвич, в 2014-му премію отримав французький письменник Патрік Модіано. А щоб нікого не дивував лауреат цьогорічний, повідомляємо – у статуті Нобелівського комітету наголошується, що «літературою є не тільки белетристика, але також й інші твори, які за формою або ж за стилем становлять літературну цінність».

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply