Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Sunday, Jan. 20, 2019

Блокувати трибуну вміють не лише в Україні

Автор:

|

Грудень 16, 2016

|

Рубрика:

Блокувати трибуну вміють не лише в Україні

1216___06-02__gg

У польському Сеймі – теж. 16 грудня кілька десятків депутатів опозиції заблокували трибуну, протестуючи проти вилучення з засідання свого колеги Міхала Щерби. Вони проспівали національний гімн, а потім скандували, звертаючись до спікера: «Поверни депутата!» і «Демократія!» Міхал Щерба з партії «Громадянська платформа» взяв слово щодо змін у способі висвітлювання журналістами діяльності Сейму. Він тримав аркуш з написом «Вільні медіа у Сеймі». І не прислухався до наказову спікера покинути трибуну. Це стало причиною його вилучення з сесійної зали, що у свою чергу викликало протест опозиції. Так описує події сайт «Польське радіо».

Тим часом у низці інших інтернет-видань знаходимо суттєві уточнення. Поточне засідання є цього року останнім, на ньому мали прийняти бюджет на 2017 рік. І хоча правляча партія «Закон і справедливість» має більшість парламентських місць, не усі депутати дисципліновано вийшли на роботу. Тому досить опозиції покинути залу, як не стане кворуму, необхідного для прийняття рішення.

А за новими правилами, що повинні вступити в силу з першого дня наступного року, лише обмежене число акредитованих кореспондентів зможе перебувати у будівлі, де проходять засідання. Для усієї решти створюється прес-центр в іншій частині парламенту, що позбавляє вільного доступу до депутатів. Тому опозиція й почала протестувати, захищаючи права преси. А журналісти вирішили протягом доби не повідомляти про діяльність політиків, якщо нічого не зміниться.

Світлина з сайту «Польське радіо».

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...