Новини для українців всього свту

Thursday, Jun. 4, 2020

Блокувати можна вже!

Автор:

|

Травень 17, 2017

|

Рубрика:

Блокувати можна вже!

У середу, 17 травня, в газеті «Урядовий кур’єр» оприлюднено указ Президента України про блокування в інтернеті російських соціальних мереж. А це означає, що документ набув чинності. У повідомленні з цього приводу сказано: «Механізм блокування доступу до російських інформаційних ресурсів в iнтернеті Yandex, соцмереж «ВКонтакте» та «Однокласники», заборони використання бухгалтерського програмного продукту 1С доручено опрацювати уряду та СБУ за участі Нацбанку».

Прийняття цього указу викликало неоднозначну реакцію не лише в Україні, а й за кордоном. Генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Яглад висловив занепокоєння таким рішенням. Інтернет видання цитують 17 травня його заяву, в якій, зокрема, сказано: «Блокування соціальних мереж, пошукових систем, поштових служб і новинарних веб-сайтів суперечить нашому спільному розумінню свободи висловлення думок і свободи засобів масової інформації».

Того ж дня стало відомо про офіційне реагування НАТО. Воно більш стримане й не містить категоричних оцінок: «Український уряд дав чітко зрозуміти, що цей указ є питанням безпеки, а не свободи слова».

А впливова британська газета Financial Times сьогодні пише, що рішення про блокування доступу до російських соцмереж, пошуковика «Яндекс» та сервісу Mail.ru викличе вкрай негативну реакцію 25 мільйонів користувачів цих ресурсів в Україні.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply