Новини для українців всього свту

Friday, Oct. 30, 2020

Білоруси хочуть судити російського чиновника

Автор:

|

Лютий 08, 2017

|

Рубрика:

Білоруси хочуть судити російського чиновника

Президент Олександр Лукашенко слів на вітер не кидає. Минулої п’ятниці на зустрічі з представниками громадськості, білоруськими та закордонними журналістами він пригрозив порушити кримінальну справу проти голови російської Федеральної служби ветеринарного й фітосанітарного нагляду («Россільгоспнагляд») Сергія Данкверта. З цією структурою свого часу мали серйозні клопоти й українські експортери продуктів харчування. А зараз її чиновники чинять перешкоди постачанню до Росії білоруського продовольства. При цьому з мотивів, які важко назвати неупередженими. «Бацька», як жартома називають білоруси свого главу держави, наказав розібратися.

І ось 8 лютого «Радію Свобода» з посиланням на Міністерство внутрішніх справ Білорусі повідомило про початок кримінальне розслідування діяльності Сергія Данкверта. За наявними фактами той накладав заборони на постачання білоруської сільськогоподарської продукції до Росії через що було завдано збитків Білорусі.

«Россільгоспнагляд» пояснює ці заборони тим, що Білорусь поставляє на російський ринок харчові продукти з країн, щодо яких Москва запровадила санкції. Зрозуміло, що тут мається на увазі, у першу чергу, Україна. Олександр Лукашенко на це гостро заперечив, заявивши, що його держава не міняє бірки на готовій продукції, а виготовляє принципово нову. Не виключено, що і з сировини, отриманої з-за кордону. Однак кінцевий товар таки «Made in Belarus»!

Зрозуміло, що переселення пана Данкверта з московського кабінету в білоруську камеру належить до жанру фантастики. Але це відкриття кримінальної справи слід розглядати у загальній низці подій, що свідчать про поглиблення протиріч між Мінськом і Москвою.

На світлині: Сергій Данкверт наразі сидить у своєму кабінеті.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply