Новини для українців всього свту

Saturday, Oct. 19, 2019

Білоруська мова на сцені «Євробачення»

Автор:

|

Травень 12, 2017

|

Рубрика:

Білоруська мова на сцені «Євробачення»

Таке сталося вперше за усю історію пісенного конкурсу. І саме у Києві, де українська частина зали напрочуд тепло вітала гурт «NaviBand» з Білорусі. Другий півфінал «Євробачення-2017» розпочався учора ввечері. Але його підсумки оголосили, коли в Україні вже настало 12 травня. І тоді з’ясувалося, що білоруська мова пролунає і у фіналі, який відбудеться завтра.

Дует «NaviBand» привіз на конкурс свою пісню «Гісторыя майго жыцця» («Історія мого життя»). Гурт був створений з Мінську 2013 року Артемом Лук’яненком і Ксенією Жук. Щодо своєї участі у «Євробаченні» артисти зауважили, що для них виступ у Києві має символічне значення: «Цією піснею ми хочемо розповісти нашу історію, показати традиції та культуру». Також вони запевняють, що таким чином їм «вдалося привернути увагу до білоруської мови».

«NaviBand» в основному грає у стилі інді-поп та фолк-рок. Репертуар, здебільшого, складається із пісень білоруською мовою. А учасники завжди наголошують на відданості своїй історії та традиціям. Після перемоги у національному конкурсі відбору на цьогорічне «Євробачення», популярність гурту зросла. Його жваво популяризують офіційні білоруські ЗМІ. Підтримують також незалежні мас-медіа та музиканти, наприклад відомий білорусько-український гурт Brutto на чолі із Сергієм Михалком. Чималу підтримку виконавці мають також у соціальних мережах.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...