Новини для українців всього свту

Wednesday, Oct. 21, 2020

Білоруська альтернатива російській нафті

Автор:

|

Лютий 18, 2017

|

Рубрика:

Білоруська альтернатива російській нафті

Відтепер «Белоруснефть» через свою дочірню компанію «Beloil Polska» постачатиме енергоносій з Ірану. Вже підписано контракт на 600 тисяч барелів. Усю кількість купленої нафти вивантажать вже у лютому. Однак поки не відомо, яким чином відбуватиметься доставка сировини до Білорусі. Про це повідомляє сайт «TUT.BY» з посиланням на прес-реліз Національної іранської нафтової компанії.

Розглядають два шляхи: через українську Одесу або ж латвійський Вентспілс. Далі доведеться користуватися послугами залізниці. Додамо, це перша закупівля нафти у іранської компанії після скасування минулого року міжнародних санкцій. Через це за діями Білорусі споглядали світові ЗМІ.

Нагадаємо, Білорусі необхідно було шукати альтернативні види постачання нафти після того, як Російська Федерація (РФ) пригрозила скоротити експорт цієї сировини на 12%. Сталося це через неврегульований конфлікт між офіційними Мінськом та Москвою щодо оплати газу. У третьому кварталі 2016 року Росія надала сусіду на 2,25 млн тонн менше, ніж очікувалось. Тоді Білорусь закупила сировину в Азербайджану.

Через падіння цін на енергоносії у Мінську вирахували справедливу ціну на російський газ – 73 долари за 1000 кубометрів. В РФ, у свою чергу, очікують оплату за чинним контрактом – 132 долари за 1000 кубометрів. Конфлікт наразі не врегулювали, але альтернативу російській нафті білоруси вже знайшли.

Світлина: Reuters.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply