Новини для українців всього свту

Saturday, Oct. 19, 2019

Безпрецедентний суд у Туреччині

Автор:

|

Травень 22, 2017

|

Рубрика:

Безпрецедентний суд у Туреччині

Він розпочався у понеділок, 22 травня, в Анкарі. На лаві підсудних – 221 звинувачений у спробі державного перевороту. У тому числі 26 генералів. Усіх їх колоною провели до суду повз натовп прихильників президента країни Реджепа Таїпа Ердогана. Очолював цей стрій колишній командувач військово-повітряними силами Туреччини генерал Акин Озтюрк.

Тих, кого нині почали судити, турецька влада запідозрила у зв’язках з ісламським проповідником Мухаммедом Фетхуллахом Ґюленом. Деякі з прихильників глави держави закликали засудити винних до смертної кари, хоча чинні закони країни такої міри покарання не передбачають.

У липні минулого року в Туреччині відбулася спроба державного перевороту. Після придушення путчу президент країни Реджеп Таїп Ердоган назвав головним змовником Фетхуллаха Ґюлена – свого давнього опонента. Той категорично заперечує свою причетність до цих подій. Проте турецька влада вимагає його екстрадиції на батьківщину і називає лідером терористичної організації.

За час, що минув з дня спроби державного перевороту, в Туреччині заарештували понад 40 тисяч людей, ще 120 тисяч були звільнені з посад або відсторонені від роботи. Серед них військовослужбовці, вчителі, поліцейські.

Опоненти президента-ісламіста стверджують, що шляхом репресій він розраховує зміцнити персональну владу в країні і переглянути світські основи турецької державності.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...