Новини для українців всього свту

Friday, Nov. 15, 2019

Аж $20 мільярдів боргу і лише чотири роки

Автор:

|

Травень 15, 2017

|

Рубрика:

Аж $20 мільярдів боргу і лише чотири роки

Сайт «ЛІГА.нет» повідомив 15 травня, що таку величезну суму Україна мусить повернути упродовж 2017-2020 років. При цьому видання посилається на авторитетне джерело – міжнародного рейтингового агентства S&P Global Ratings.

Експерти компанії впевнені, що наша держава зможе виконати свої короткострокові зобов’язання у суверенному борзі: у 2017 році ($2,6 млрд), у 2018 році ($3,9 млрд). Однак наступні виплати у 2019 році ($7,5 млрд) можуть виявитися доволі складними для України. І залежать винятково від здатності влади впроваджувати реформи, які вимагає програма МВФ, та можливості рефінансувати частину боргу за допомогою коштів на міжнародних ринках.

Попри певні труднощі, S&P підтвердило довгострокові та короткострокові суверенні кредитні рейтинги України у зобов’язаннях на рівні B-/B (це означає, що держава платоспроможна, однак несприятливі економічні умови можуть негативно вплинути на можливості виплат). Прогноз у довгострокових рейтингах за зобов’язаннями у різній валюті кваліфіковано терміном «стабільний».

За словами аналітиків компанії є підстави стверджувати про покращення основних макроекономічних показників та прогрес у реформуванні фінансової та енергетичної сфер. Однак є ризики із значними виплатами основного боргу, які потрібно погасити до 2020 року.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...