Новини для українців всього свту

Thursday, Dec. 3, 2020

Антиукраїнська заява патріарха Кирила

Автор:

|

Листопад 21, 2016

|

Рубрика:

Антиукраїнська заява патріарха Кирила

1121___05-3

Як відомо, в Україні зараз діють три православні релігійні організації: Українська автокефальна православна церква, Українська православна церква Київського патріархату та Українська православна церква Московського патріархату. Втім, вже не лише ініційовано, а й зроблено реальні кроки з метою створення Помісної Української Православної церкви. Це дало б можливість цілковито відокремити українське православ’я від зверхності Москви. У червні цього року Верховна Рада затвердила історичне звернення до Вселенського патріарха з проханням надати українській православній церкві автокефалію.

Зрозуміло, що Кремль чинитиме у цьому усілякі перешкоди. І маємо вже перші їх ознаки. 21 листопада низка інформаційних агенцій навела вислів патріарха Московського Кирила: «Ми ніколи не погодимося на зміну священних канонічних кордонів нашої Церкви, тому що Київ – це духовна колиска святої Руси як Мцхета для Грузії або Косово для Сербії». Так він напередодні заявив у московському храмі Христа Спасителя на урочистостях з нагоди свого 70-річчя. Тут маємо ще один приклад вульгарної дезінформації, що має на меті пропагандистськими методами спотворити реальну історію. Не так давно у російській столиці відкрили не зрозуміло на яких підставах пам’ятник Великому князю Київському Володимиру Святославовичу. Тепер вже чуємо приховані претензії на сам Київ. Так, це місто справді є духовною колискою святої Руси, але чому у ньому зухвало намагаються розпоряджатися з тих провінційних земель, що прилягали колись до східного прикордонні Київської держави?

Вміщуємо фрагмент картини художника А. Васнецова, на якій зображено Москву майже через два століття після Хрещення України-Руси.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply