Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Friday, Sep. 21, 2018

Антиукраїнська акція на сході Польщі

Автор:

|

Червень 26, 2016

|

Рубрика:

Антиукраїнська акція на сході Польщі

PL

У Перемишлі 26 червня група наразі невстановлених осіб намагалася перешкодити вшануванню пам’яті Січових стрільців. Це сталося у той час, коли урочиста процесія після панахиди прямувала на цвинтар. Приблизно два десятки осіб своєю викличною поведінкою демонстрували недоброзичливе ставлення до учасників ходи. Вони вигукували образливі гасла. На одному з транспарантів виразно прочитувався напис «Бандерівці та їхні прихильники – геть з Польщі».

Поліція зуміла відділити напасників. За офіційною версією нема ознак приналежності зловмисників до якоїсь організації чи партії, нікого не затримано, оскільки в тому, начебто, не виникало потреби. Іншу думку висловив голова Об’єднання українців у Польщі Петро Тима. Він сказав, що традиція вшановувати  пам’ять січових стрільців встановилася ще у 20-их роках минулого століття, але ще жодного разу вона не викликала протидії. Лише тепер окремі сили намагаються спровокувати польсько-український конфлікт.

Тим часом анонімний очевидець повідомив свої спостереження, які ставлять під сумнів щирість правоохоронців. З цих свідчень постає така картина: нападники почали шарпанину з кількома учасниками процесії, чоловіка пенсійного віку кілька разів ударили й розірвали на ньому сорочку, поміж нападників були особи, які ідентифікуються із середовищем націоналістів.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...