Новини для українців всього свту

Monday, Nov. 30, 2020

Акції протесту на західному прикордонні

Автор:

|

Листопад 12, 2016

|

Рубрика:

Акції протесту на західному прикордонні

1112___04-4

Схоже на те, що у соціально-політичний лексикон 12 листопада 2016 вписано новий термін – «пересічка». Одразу зауважимо, що нормам української літературної мови він не відповідає, бо кордон перетинають, а не «пересікають». Але суті справи це не змінює. Йдеться про автомобілі, придбані в інших державах, але не зняті там з реєстрації. Вони за чинним законодавством вважається транзитними. Отож, можуть знаходитися на території України впродовж нетривалого періоду часу. Після цього власник виїжджає за кордон на цій машині, потім повертається, щоб відлік починався наново. І так може тривати роками.

Цю абсурдну ситуацію хоча й емоційно, зате вичерпно, прокоментував губернатор Закарпаття Геннадій Млскаль: «Ми неодноразово звертали увагу Державної фіскальної служби та Верховної ради України на проблему «пересічки» (користування громадянами України автомобілями з іноземною реєстрацією). Норма у Митному кодексі, яка дозволяє нашим громадянам ввозити на територію України автомобілі з іноземною реєстрацією тільки з метою транзиту, – це повний маразм. Якщо високопосадовці не можуть зрозуміти, що людина повертається додому, а не їде через Україну транзитом, то виникають питання щодо їх компетенції.

Але доки влада над усім цим думає чи взагалі ні про що не думає, 12 листопада власники автомобілів з іноземною реєстрацією розпочали жорстку акцію протесту. Вони заблокували дороги до пунктів пропуску «Ужгород» (словацький кордон), «Солотвино» (румунський) та «Рава-Руська» (польський). Як твердять, акція є всеукраїнською і у ній бере участь близько тисячі автомобілістів. Вже створено ініціативну групу «Пересічка». Стояти планують до вівторка. Розташувалися ґрунтовно і навіть варять їсти у казанах на вогнищі.

1112___04-1

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply