Новини для українців всього свту

Thursday, Dec. 3, 2020

40-річчя Української Гельсінської групи

Автор:

|

Листопад 09, 2016

|

Рубрика:

40-річчя Української Гельсінської групи

1109___07-7

Українська громадська група сприяння виконанню Гельсінських угод заснована в Україні 9 листопада 1976 провідними діячами українського правозахисного руху. У 1988 році на її основі було проголошено створення Української Гельсінської спілки (УГС). У день 40-річчя цієї правозахисної організації з її засновниками та членами зустрівся Президент України Петро Порошенко. Висловлюючи відомим українським правозахисникам свою пошану, глава держави відзначив, що справа відстоювання української державності і сьогодні не втрачає актуальності.

Учасники зустрічі висловили пропозиції щодо вдосконалення системи національного виховання молоді, а також гідного вшанування пам’яті українських правозахисників-дисидентів, реабілітації тих борців за волю України, які не отримали такого визнання, продовження процесу декомунізації та дерусифікації українського інформаційного простору, підсилення ролі громадянського суспільства та реформування політичної системи.

Петро Порошенко підтримав думку про внесення змін у навчальні програми закладів освіти з метою повного та правдивого висвітлення ролі українських правозахисників у процесі відновлення української незалежності. «Від щирого серця хотів би сказати кожному з вас величезне дякую, бо як на мене – в моїх очах учасники Гельсінські групи були і є справжні герої», – сказав Президент України.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply