Новини для українців всього свту

Tuesday, Oct. 27, 2020

Юрій Луценко: «Саботаж євроінтеграції має призвести до позачергових виборів»

Автор:

|

Грудень 04, 2013

|

Рубрика:

Юрій Луценко: «Саботаж євроінтеграції має призвести до позачергових виборів»

Опозиції вдалося зібрати понад 100 тис. людей на мітинґ на підтримку євроінтеграції. Події нагадували 2004 рік: прихильники опозиції ходили від будівлі уряду до адміністрації президента, від Європейської площі до майдану Незалежності. Юрій Луценко — полум’яний «польовий командир» Майдану-2004 — має величезний досвід подібних акцій.
— Пане Юрію, в Україні з’явилося два євромайдани. Чи не завадить це в обстоюванні євроінтеграції?
— Чому два? В Україні, щонайменше, – 50 таких майданів. У Києві є два, і це – добре. Якщо на Контрактовій площі з’явиться третій майдан, гадаю, це буде добре. Треба спокійно до цього ставитися. Річ у тому, що опозиція ухвалила свій план, який передбачав створення євротабору на Європейській площі. Це не означає, що інші люди, зокрема студенти, котрі перебували на майдані Незалежності, не мали робити свій Майдан.
— На акцію прийшло дуже багато людей, понад 100 тис. Але ввечері на площі їх залишилося дуже мало. Чи не вважаєте це поразкою?
— Ні, не вважаю. Хочу нагадати, що навіть за часів «помаранчевого» Майдану в містечку чергувало кілька тисяч людей, а на площі по вечорах стояло 200 тис. Людей, котрі могли залишатися на Майдані цілодобово, було набагато менше, ніж тих, хто вважав за необхідне продемонструвати свою позицію. Тому коли вдень вийшло понад 100 тис. осіб, ми розуміли, що не всі вони зостануться ночувати.
— Скажіть, будь ласка, чи обговорювалась ідея перемовин із Януковичем, аби досягти підписання Угоди про асоціацію?
— Арсеній Яценюк каже, що він готовий до перемовин щодо відставки Азарова й повернення до питання євроасоціації.
— А чи можливе, наприклад, проведення «круглого столу» за участю громадських діячів, і чи це необхідно?
— Опозиція пішла на всі вимоги, які їй висувати. Але м’яч залишається на боці Януковича.
— Чи виступала з такою ініціативою опозиція?
— Не було ініціативи про проведення перемовин. Але опозиція запропонувала позачергове засідання Верховної Ради. Об’єктом його має бути прийняття єврозаконів «Про прокуратуру» та «Про лікування ув’язнених за кордоном».
— А чи буде партія влади голосувати за ці закони?
— Якщо партія влади надалі саботуватиме євроінтеграцію, то опозиція готова заблокувати парламент. Гадаю, колосальна кількість учасників євромайдану готова дати мандат формальній меншості депутатів парламенту. Блокада Верховної Ради може теоретично призвести до розпуску парламенту. Для цього є законодавчі конструкції.
А далі — проведення позачергових парламентських виборів, на яких, я впевнений, буде проєвропейська більшість парламенту, яка сформує проєвропейський уряд і прискорить шлях до Європейського Союзу (ЄС). Сама вулиця не може здобути владу. Сама опозиція, перебуваючи в меншості, теж не може. А разом — можуть.
— Чи будуть продовжені акції протесту опозиції?
— Остаточного рішення ще не ухвалено.
— На який ресурс розраховують опозиційні партії, щоби проводити масштабні акції протесту?
— Головний ресурс на таких акціях протесту — це готовність людей. Бо, як свідчить досвід кількох попередніх років, ці протести зводилися до формату партійного активу. Тепер є готовність суспільства підтримувати акції протесту присутністю та фінансовими діями.
Розмовляла Оксана Коваленко, УП

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply