Новини для українців всього свту

Wednesday, Oct. 28, 2020

Юлія Прокопчук: «Із китаянками можна й потрібно боротися»

Автор:

|

Липень 25, 2013

|

Рубрика:

Юлія Прокопчук: «Із китаянками можна й потрібно боротися»

Збірна України зі стрибків у воду тріумфально повернулася із чемпіонату Європи (ЧЄ)! В активі української команди — сім медалей і перше загальнокомандне місце, не в останню чергу, завдяки зусиллям Юлії Прокопчук. На континентальній першості в Ростоку (Німеччина) українка здобула відразу дві золоті медалі.
— Вітаємо тебе, Юліє! Два золота із чемпіонату Європи — просто фантастика!
— Так, емоції мене переповнюють, адже це є найкращим досягненням на ЧЄ — дві найвищі сходинки п’єдесталу. Тим більше, що в міксті із Сашею Бондарем ми стрибаємо вперше, й ось так одразу – на перше місце.
— А чи загальний результат став для тебе приємною несподіванкою?
— Коли ми їдемо на змагання, то завжди налаштовані на максимум. Як я сама стрибала, то знала, що можу виграти без проблем. Торік я була чемпіонкою Європи, і потрібно було захистити титул, гарно закінчити змагання. А перемога в міксті стала гарним сюрпризом.
— Чому ця впевненість покинула тебе на Олімпійських іграх у Лондоні? Адже до останньої спроби ти йшла на другому місці…
— Так, невпевненість у собі була. Я не очікувала, що зможу так близько підійти до олімпійського п’єдесталу. А якби була так само налаштована, як і на Європі, можна було би сміливо боротися за олімпійську медаль.
— Розкажи про мікроклімат усередині колективу, адже сім медалей із ЧЄ — це просто неперевершено!
— Ми відчували підтримку всіх колег-спортсменів, тренерів, керівництва Федерації. Усі вірили в нас. Тільки й говорили, що ми — найкращі. І спортсмени на трибунах підтримували одне одного. Дуже приємно, коли ти після стрибка випливаєш з води й чуєш овації від співвітчизників на свою адресу. У нас сформувався дуже дружній колектив.
— За місяць у Барселоні стартує чемпіонат світу зі стрибків у воду. Чи встигнеш відновитися доти й чи змінюватимеш щось у своїй програмі?
— Відновитися встигну, у цьому немає сумніву. Я вже хочу тренуватися. До світової першості було би непогано підійти в такій самій формі, як і до ЧЄ. Із такою сумою балів, яку я набрала в Ростоці – 373.30, — можна поборотися й за медаль на чемпіонаті світу. Тож будемо стрибати ту саму програму. Упевнена, що навіть із китаянками можна й потрібно боротися.
— Як ти відпочиваєш від спорту? Чи є в тебе гобі?
— Відпочиваю в колі рідних і близьких. А на гобі немає часу — не дозволяють систематичні тренування.
— У Києві невдовзі з’явиться сучасний спортивний комплекс для стрибків у воду…
— Так, це дуже добре. Адже зараз у столиці є лише один нормальний басейн — ЦСКА. Із появою власного комплексу, упевнена, буде підвищуватися рівень спортсменів, приходитиме більше людей як у секції, так і просто подивитися на змагання.
— В Україні стрибки у воду мають багаті традиції, однак низьку аудиторію. Як ти вважаєш, чому так сталося?
— Навіть не знаю. Напевно, тому, що левову частку вболівальників свого часу «забрали» футбол і баскетбол.
— Чи тебе впізнають на вулиці?
— Поки що ні.
Розмовляв Давид Дубровін, «Чемпіон»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply