Новини для українців всього свту

Thursday, Oct. 17, 2019

Януш Палікот: «Не може бути й мови про те, щоб РФ забрала собі якісь території»

Автор:

|

Березень 13, 2014

|

Рубрика:

Януш Палікот: «Не може бути й мови про те, щоб РФ забрала собі якісь території»

Януш Палікот — бізнесмен, політик і депутат Сейму Республіки Польща V, VI i VII скликання, лідер партії «Твій Рух» – розповів про події в Україні та довкола неї.
— Яким є ваше бачення подій, що відбуваються в Криму?
— Ми стурбовані недостатньо швидкою реакцією польської влади та Європейського Союзу, бо питання цього конфлікту мало стати на порядку денному Ради Північноатлантичної спільноти ще тиждень тому. Але важливо, що вже зараз щось у цьому напрямку відбувається, і не може бути й мови про те, щоби Росія забрала собі якісь території. По-перше, пропоную, аби польський і український парламенти зібралися разом, нехай це навіть відбудеться символічно. По-друге, повинно відбутися термінове зібрання комісій Сейму з питань закордонної співпраці ЄС і народної оборони для ухвалення плану конкретних дій. І по-третє, залучити до цього процесу американців для спільної співпраці (України, ЄС і США) із метою стабілізації цього конфлікту.
— Якими були ваші конкретні дії, що ви зробили для України?
— Власним транспортом відправив ліки й ковдри на суму 500 тис. PLN, а Павел Піскорскі від мого імені відвіз це в Київ, бо він має контакти з усіма медичними осередками Майдану. Тому ми знали, що буде потрібно, і 100 % усього відправленого потрапило для потреб протестувальників. Це — перше.
Друге (це моя ініціатива) — створення комісії при прем’єр-міністрі Польщі, зібрання якої відбулося 3 березня ц. р. Я подав клопотання до прем’єра у зв’язку з тим, що відбувається зараз у Криму. І третє: я двічі був у Києві, розмовляв із представниками Партії реґіонів, аби не відбулось ескалації конфлікту, але, як бачимо, нічого в мене не вийшло, бо Янукович ухвалив інше рішення. Це – те, що я робив.
— Що ви думаєте про прес-конференцію Януковича? Як прокоментуєте те, що він досі вважає себе легітимним президентом?
— Він робить із себе посміховисько, і найгірше – те, що він став маріонеткою в руках Путіна. Мене це дивує. Він виглядає, як актор, якого можна найняти на певну роль, але не як президент України. Це — деградація особистості. Краще, щоби він узагалі зник із політичної сцени, бо крім того, що кров і смерті людей на Майдані повністю лежать на його совісті, то він ще й підтримує спроби Росії забрати Крим.
Розмовляв Максим Дорошенко, Ecпресо.tv

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...