Новини для українців всього свту

Monday, Sep. 28, 2020

Як канадці допомагають українцям воювати

Автор:

|

Червень 18, 2015

|

Рубрика:

Як канадці допомагають українцям воювати

Джеймс Безан

Військова допомога Канади Україні зараз становить 27 млн CAD. Перша поставка відбулася в листопаді 2014-го — тоді Оттава передала Києву тактичні системи зв’язку, обладнання для знешкодження вибухових речовин, медичні аптечки та прилади нічного бачення. Також українська армія отримала зимове обмундирування для 30 тис. військовослужбовців. 200 канадських вояків беруть участь у підготовці українських бійців. Джеймс Безан, парламентський секретар міністра національної оборони Канади, розповів про те, як іще його країна допомагає Україні й чому вона це робить.
— Крім грошей на військо яку ще підтримку Канада надавала Україні?
— Ми також надали фінансову допомогу на суму 612 млн CAD для вирішення гуманітарних питань. Канада проводить тренінгові програми у сфері державного управління та побудови демократії. Ми всіляко сприяємо в покращенні судової системи, беремо участь в розвитку громадянського суспільства. Підтримуємо обмін продукцією сільського господарства між нашими країнами за допомогою Торгової палати. Все це робиться задля стабілізації української економіки.
— Чому Канада так активно допомагає Україні?
— Канада й Україна завжди були близькими, насамперед, через свої історичні зв’язки — 1,2 млн канадців заявили про своє українське коріння, у т. ч. й я. Наша допомога спрямована на те, щоби дати шанс вижити демократичному режиму, який переживає труднощі після правління Януковича. Протистояти аґресії Російської Федерації (РФ) — це правильно.
— Це — такий ваш «план Маршалла» для України?
— Це — те, до чого ми йдемо без особливої координації на високому рівні. Але Канада й інші країни готові підтримувати Україну. Ми хочемо, щоб в Україні запанував мир, аби вона стала успішною та процвітаючою.
— Судячи зі заяв в українському уряді є кілька варіантів вирішення конфлікту на Донбасі: за допомогою мирних угод, а також військового опору. Який шлях підтримає Канада?
— Ми готові допомагати в будь-якому разі. Канада підтримує «мінські угоди». Потрібно тільки, щоби всі гравці виконували свої зобов’язання за ними. Маю на увазі й терористів, котрих підтримує Росія, й уряд РФ, який має зупинити приплив військових сил і важкого озброєння на територію України.
Якщо «мінські угоди» будуть дотримані, є шанс встановити мир і безпеку в реґіоні. На жаль, нам доводиться мати справу з Путіним, котрий вже порушив Гельсінські угоди та розірвав Будапештський меморандум. Він же ігнорує свої зобов’язання за Статутом Організації Об’єднаних Націй. Тому я маю великі сумніви з приводу того, що РФ серйозно налаштована на виконання мирних угод.
— Які найбільші проблеми ви зараз бачите в Україні?
— Від моменту падіння режиму Януковича все ж бачу поліпшення. Незважаючи на те, що економічна активність рекордно знизилася через війну на Донбасі. Корупція зменшується, запроваджуються реформи. Бачу, що є рух уперед. І це все — завдяки народу України.
— Наскільки швидким вам здається перебіг реформ?
— Ніколи не буває достатньо швидко. Але не можна змінити все за одну мить, однак можна впроваджувати зміни поступово. Бачу, що процес реформування відбувається. І ми в Канаді сподіваємося, що трансформації пройдуть тим шляхом, яким хочуть українці. Але це буде дуже складно, доки не вирішено ситуації на Донбасі й у Криму, — надто багато ресурсів йде на встановлення безпеки.
Розмовляла Тетяна Козак, «Новий час»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply