Новини для українців всього свту

Tuesday, Sep. 17, 2019

Володимир Константинов: «Хочемо побудувати в Криму Палац боротьби та прийняти чемпіонат світу»

Автор:

|

Березень 22, 2012

|

Рубрика:

Володимир Константинов: «Хочемо побудувати  в Криму Палац боротьби  та прийняти чемпіонат світу»

Уперше за роки незалежності України в Автономній Республіці Крим (АРК) пройшов чемпіонат України серед дорослих зі спортивного та бойового самбо. Організатором і натхненником цієї прем’єри став Володимир Константинов, голова Верховної Ради АРК, який близько двох років тому очолив Федерацію дзюдо й самбо автономії. Володимир Андрійович — майстер спорту із дзюдо, тож про проблеми розвитку силових єдиноборств він знає давно й не за чутками.

— Два роки тому самбо та дзюдо існували на півострові фактично на самому ентузіазмі. А про те, щоби провести чемпіонат країни, навіть мова не йшла: не було жодного обладнаного залу, де можна було би гідно прийняти команди-учасниці, — розповів п. Константинов.

— Тому сам факт проведення в Сімферополі чемпіонату України, певно, свідчить про те, що справа зрушила з «мертвої точки»?

— Безперечно. Ми істотно поліпшили матеріально-технічну базу. Відремонтували кілька спортивних залів, у сімферопольському спорткомплексі «Динамо», зокрема, з’явилися роздягальні та душові кабінки. Але головне — узялися за здійснення клубного проекту з розвитку самбо та дзюдо на півострові. Довелося позбутися де­яких тренерів, котрі, м’яко кажучи, нічого не робили. Головним наставником збірної Криму із самбо й дзюдо призначено молодого й амбіційного Романа Соменка. Пожвавилася робота в Ялті, Феодосії та Керчі. Тренери з’явилися й у загальноосвітніх школах, тому до секцій почало йти все більше дітей і підлітків.

— Тож і успіхи — очевидні. На минулому чемпіонаті кримчани завоювали п’ять золотих нагород…

— Так, я дуже задоволений виступом кримської збірної, яка в загальнокомандній боротьбі поступилася киянам усього на 15 очок, а в спортивному самбо впевнено перемогла. Цей успіх став для нас гарним подарунком за виконану роботу.

— Який бюджет вашої федерації?

— Він зріс до 1 млн грн. Намагаємося не кривдити спортсменів і тренерів ні морально, ні матеріально.

— Розкажіть про найближчі плани кримського самбо та дзюдо…

— Передусім прагнемо побудувати найсучасніший Палац боротьби. У перспективі хотілося би прийняти в Криму чемпіонат світу із самбо та дзюдо. А ще мрію частіше бачити вихованців кримської школи боротьби на п’єдесталі пошани світового та європейського рівнів.

Розмовляв Юрій Щербак

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...