Новини для українців всього свту

Monday, Nov. 30, 2020

Володимир Бахрушин: «Шкільну освіту можна здобути і дистанційно, і дочасно»

Автор:

|

Квітень 22, 2016

|

Рубрика:

Володимир Бахрушин: «Шкільну освіту можна здобути і дистанційно, і дочасно»

Володимир Бахрушин

Міністерство освіти та науки (МОН) України затвердило нове Положення про індивідуальну форму навчання в загальноосвітніх навчальних закладах. Про його особливості розповідає Володимир Бахрушин, головний експерт групи «Освіта» Реанімаційного пакету реформ.
— Якщо порівнювати нове Положення з тим, яке було затверджене наказом МОН від 20 грудня 2002 року, то особливих змін немає. Хіба що розширився список категорій учнів, котрих можуть зараховувати на індивідуальну форму навчання.
— І хто саме в такий спосіб може здобувати освіту?
— Загалом така форма навчання зараз передбачена для учнів, котрі не можуть відвідувати навчальний заклад за станом здоров’я, які проживають у селах і селищах, де кількість учнів у класі менша за п’ять осіб. Індивідуально можуть здобувати освіту й учні, котрі мають високий навчальний потенціал і хочуть швидше закінчити школу. А ще ті, хто проживає в зоні збройного конфлікту, на тимчасово окупованій території або в населених пунктах, де органи влади не здійснюють своїх повноважень; іноземці або особи без громадянства (діти-біженці).
— Які ще зміни передбачені новим Положенням про індивідуальну форму навчання?
— У новому Положенні про індивідуальну форму навчання зникли пункти, що стосуються оцінювання. Раніше, як і учням, котрі навчаються в школах на денній формі, тим, хто здобував освіту індивідуально, видавали табелі успішності з оцінками та похвальні листи. А тепер навчальні досягнення учнів, котрі навчаються індивідуально, оцінюватимуть відповідно до вимог індивідуальних навчальних програм. Тобто оцінювання залежить від того, яка причина переходу на індивідуальну форму навчання. Програмою, за якою навчатимуть учня, у кожному випадку визначатиметься, у який спосіб його оцінювати. До прикладу, для тих, хто через хворобу здобуває освіту індивідуально, будуть передбачені деякі послаблення. А от для учнів, котрі обрали індивідуальну форму навчання, аби швидше закінчити школу, шкала оцінювання буде іншою.
— Хто має вирішувати, чи потрібна учневі індивідуальна форма навчання?
— Підставою для організації індивідуальної форми навчання може бути звернення батьків або самого учня, якщо він — повнолітній. Потрібно лише написати заяву. Або ж здобувати освіту індивідуально можна згідно з наказом керівника навчального закладу чи погодженням відповідного органу управління освіти. До слова, слід зважати на те, що індивідуальна форма навчання несе деякі ризики. Зокрема, дитина опиниться поза колективом, а це може в майбутньому призвести до проблем із адаптацією.
— Як виглядає процес індивідуального навчання?
— Домашні завдання дитина може отримувати на електронну пошту чи за допомогою інших комп’ютерних програм. Також учитель може приходити додому до учня. Залежно від класу й освітніх потреб, кількість навчальних годин на тиждень на кожного учня становить від 5 до 16.
Розмовляла Богданна Мартиник, «Експрес»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply