Новини для українців всього свту

Friday, Jan. 22, 2021

Віта Семеренко: «Двом дівчатам дали квартири за «золото» на Олімпіаді, а мені й Валі — ні»

Автор:

|

Вересень 04, 2014

|

Рубрика:

Віта Семеренко: «Двом дівчатам дали квартири за «золото» на Олімпіаді, а мені й Валі — ні»

Віта Семеренко

Олімпійська чемпіонка Віта Семеренко була відсутня на перших тренувальних зборах української команди. Зараз вона відновлюється після операції й тренується самостійно.
— Віто, перед початком нового сезону з’явилася інформація про те, що ви пропустите перші збори через проблеми зі здоров’ям й що у вас була операція. Це — щось серйозне?
— Так, це справді так. А серйозне це чи ні… Напевно, не можна сказати, що травми, а особливо операції, бувають несерйозними. Але життя спортсмена завжди сповнене якихось травм і хвороб, без них ніяк. Навіть якщо ти повністю вилікувався та відновився або у тебе було щось несуттєве, то із часом це може знову проявитися й датися взнаки. Так і зі мною. Минулий сезон вийшов важким — і фізично, і морально, перші етапи були теж дуже складними. Ось, мабуть, організм «дотерпів» до кінця сезону — і старі травми дали про себе знати, тому довелося знову почати лікування.
— Сезон дійсно був дуже напруженим і складним. Чи вдалося хоч трохи відпочити в міжсезоння?
— Після сезону я відразу зайнялася своїм здоров’ям. І досі цим займаюся. А з приводу відпочинку… Можна сказати, що я й зараз відпочиваю, по-домашньому, але в комбінації з різними лікувальними процедурами. Хай це — не фізичний відпочинок, а, радше, моральний, але від цього він є не менш приємний і важливий. Коли ти вдома, поруч із рідними та близькими, це додає сил і допомагає відновитися набагато швидше.
— Після операції завжди потрібен тривалий час на відновлення. Як ви почуваєтеся зараз?
— Зараз почуваюся нормально, але відновитися повністю ще, звісно, не вдалося. Потроху тренуюся, повертаюся до своєї колишньої форми. Загалом, «видряпуюсь».
— Коли вже зможете тренуватися разом із командою?
— Поки що не можу відповісти на це запитання. Звісно, хотілося би зробити це якомога швидше. Так, удома — добре, але все ж тренування є не такими повноцінними, як ті, які ти проводиш на зборах. Удома, на жаль, немає таких умов, щоби тренуватися максимально ефективно. Та й хочеться якнайскоріше набрати форму, але мені потрібно робити це поступово, щоби «не перестаратися». Тому до команди приєднаюся, щойно лікарі «благословлять».
— На Олімпіаді наші дівчата, і ви в тому числі, стали тріумфаторками, у надзвичайно важкій боротьбі завоювавши «золото» в естафеті. Як заохочення за це вам пообіцяли квартири, чи ви їх отримали?
— Отримали, але не всі. Із чотирьох учасниць тієї «золотої» естафети наразі тільки дві отримали квартири. Минулий сезон був дуже напруженим і важким. У мене була серйозна травма, наслідки якої відчуваю досі. Коли я готувалася до Олімпіади або, долаючи біль у спині, бігла свій етап у Сочі, то, зізнаюся, не думала про нагороди та заохочення, про квартиру чи призові. Я думала про перемогу, про те, щоби прапор України замайорів над стадіоном, аби на нагородженні ми змогли заспівати гімн нашої країни. Тому що в такі моменти ти відчуваєш такі емоції, яких не купиш за жодні гроші.
Після Олімпійських ігор емоції вляглися, я отримала більше вільного часу, потрібно було лікуватися. І зараз, правду кажучи, мені не дуже приємно відповідати на запитання друзів, знайомих і вболівальників, чому два члени нашої команди були заохочені квартирами, а ми з Валею — ні. Хоча ми зі сестрою віддали у сезоні багато сил, а в скарбничку команди поклали й особисті медалі. Не можу відповісти, тому що для мене самої це незрозуміло.
— Але ж у пресі була інформація про те, що на сесії Сумської обласної ради депутати виділили певну суму на купівлю помешкань для вас із Валею у Сумах…
— Так, я теж читала про це, але ні грошей, ні житла ми так і не побачили. Хочеться вірити, що це — тимчасово, але надій на це мало. Хоча зручна квартира спортсмену мого рівня, безумовно, потрібна. Як можна показувати високі результати в нашому виді спорту, якщо ти не маєш місця, де можна розслабитися, відпочити та відволіктися від дикої напруги. У нас – особливий вид спорту: півроку готуєшся, а півроку береш участь у змаганнях, без можливості розслабитися. Й у ті рідкісні моменти відпочинку хочеться побути з рідними та близькими у власній оселі.
І ще один момент. Поки мої однокласники будують кар’єру, влаштовують особисте життя, облаштовують свої будинки, ми, спортсмени, це стосується в першу чергу жінок, їздимо на змагання, збори, чемпіонати й Олімпіади. Я набагато впевненіше буду почуватися на трасі, якщо знатиму, що у мене є тил, а по закінченні кар’єри, із неабияк зіпсованим здоров’ям, я не залишуся біля «розбитого корита».
— Країна переживає зараз складний період, може, трохи пізніше це питання й вирішиться…
— Та я й не просила нічого, не вимагала. У мене є просте запитання: чому двом дівчатам надали квартири в Києві за «золото» на Олімпіаді, а мені та Валі — ні? Я дуже радію за дівчат, але ж ми всі бігли в тій гонці, і ми з Валею також зробили внесок у загальну перемогу. Знаєте, у мене з дитинства — підвищене, якесь загострене, почуття справедливості, тому я й кажу про це. Не тільки в цьому випадку. Я часто кажу про те, що вважаю неетичним, несправедливим, відверто й у вічі… Від цього й страждаю! Вважаю, якщо відзначати за заслуги, то всю команду.
— Ви все ж ображені… Чи не виникало бажання припинити кар’єру або перейти в іншу команду, тим більше що такі чутки таки ширилися?
— Про припинення кар’єри ще не думала. Що ж до чуток і переходу в інші збірні, то я вже відповідала на це запитання. Я ніколи не думала про це. Моя Батьківщина — Україна. І мені хочеться залишатися тут, незважаючи на всі труднощі та несправедливість.
champion.com

До слова
Сумська обласна рада виділила кошти на купівлю житла для олімпійських чемпіонок з біатлону Віти й Валентини Семеренко, повідомив Дмитро Булатов, міністр молоді та спорту України у Facebook. «Міська рада Сум підтвердила рішення обласної ради про виділення 900 тис. грн. на квартири для наших олімпійських біатлоністок — Віти та Валі Семеренко. Уряд і Суми виконали свій обов’язок перед нашими чемпіонками. Скоро привітаємо сестер із новосіллям!» — поінформував міністр.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply