Новини для українців всього свту

Wednesday, Nov. 25, 2020

Вагітність має бути запланованою

Автор:

|

Серпень 13, 2015

|

Рубрика:

Вагітність має бути запланованою

Вагітність

Медики рекомендують планувати материнство, а за три місяці до зачаття пройти комплексне обстеження. На жаль, не всім вдається уникнути хвороб під час вагітності. Чимало медикаментів не рекомендується приймати майбутній мамі. То чим можна лікуватися в цей період?
— Тільки тими ліками, які призначить лікар, — розповідає Інна Качанюк, гінеколог вищої категорії. — Призначили постільний режим — дотримуйтесь. Під час вагітності не можна переносити застуду на ногах. Жодних препаратів «за порадою», навіть якщо ця порада — від фармацевта з аптеки. Враховуючи особливості вашого організму, стан здоров’я, лікар призначить безпечні препарати, підбере оптимальне дозування. Про самолікування доведеться забути, навіть відвари лікарських трав без дозволу лікаря пити не рекомендується. Все, що ви можете собі «призначити» самі, це — продукти харчування, багаті на вітаміни, що зміцнюють імунітет, наприклад, мед, малинове варення, зелений чай (міцний чай, як і кава, — шкідливі для кровопостачання плоду), фрукти, овочі, натуральні соки та кисломолочні продукти. Але тільки в тому випадку, якщо немає протипоказань та алергії. А ось цукор і вироби з білого борошна знижують імунітет. Консервованих, гострих, смажених продуктів також потрібно уникати, щоб не нашкодити і собі й ще не народженій дитинці. Якщо болить горло, можна полоскати фурациліном або відваром ромашки. При кашлі пийте тепле молоко з медом. Також при застуді під час вагітності можна вдихати запах нарізаної цибулі, чи часнику. Підвищену температуру зіб’ють вологі обгортання, обтирання оцтовим розчином. При закладеному носі, якщо зовсім не можете дихати, використовуйте краплі на основі морської води. Народні методи лікування — парити ноги, приймати гарячі ванни при вагітності застосовувати не можна. А от від прогулянок на свіжому повітрі відмовлятися не варто, потрібно тільки одягатися відповідно до погоди.
— А як бути жінкам, у котрих є хронічні недуги?
— Плануючи материнство, жінка має розуміти, що з одними хронічними хворобами можна спокійно зачати та виносити здорового малюка, а інші можуть стати серйозною перешкодою материнству. При багатьох недугах жінки регулярно приймають медикаменти, від яких залежить їхнє здоров’я, але які можуть зашкодити малюкові. Для того, щоб вагітність перебігала в нормі, потрібно підготувати свій організм до корегування курсу медикаментів або до відмови від них на час вагітності. Вагітність повинна проходити під контролем фахівців, тому що хвороба може дати ускладнення і для мами, і для дитини.
— Що робити, якщо жінка приймала ліки, а потім дізналася, що вона вже була вагітна?
— По-перше, не панікувати, а по-друге — повідомити лікаря. Для вагітних дуже небезпечними є вірусні захворювання. Тож чим раніше почати лікування, тим менш імовірні наслідки для плоду або ускладнення при пологах. Підвищення температури, розлад шлунку, блювота, свербіж або виділення зі статевих органів, висипи на шкірі. Все це — тривожні сигнали, про які слід повідомити лікаря. Жінок можуть турбувати інфекції сечостатевої системи, навіть якщо вони були вилікувані раніше. При плануванні вагітності ми рекомендуємо пройти обстеження на приховані інфекції. Жінка може й не підозрювати про їхнє існування, а для здоров’я майбутньої дитини вони — дуже небезпечні. Наприклад, герпес, носієм якого зараз є багато людей, дає про себе знати тоді, коли імунітет знижується, як, наприклад, під час вагітності. А для майбутньої дитини це — загроза ураження центральної нервової системи або інших ускладнень. Особливо небезпечний вірус герпесу, якщо жінка заразилася, вже будучи вагітною.
— Які ще захворювання особливо небезпечні для майбутньої дитини?
— Вагітним потрібно уникати контакту з тваринами, які можуть бути носіями лістеріозу, чи токсоплазмозу. Збудники першого можуть потрапити в організм і через погано оброблене м’ясо та молоко, а другого — навіть від домашніх кішок. Токсоплазмоз перебігає непомітно, або з симптомами, що нагадують гостре респіраторне захворювання, а тим часом токсоплазма проникає через плаценту та завдає шкоди плоду. Тому я рекомендую за наявності в сім’ї домашніх тварин стежити за їхнім станом здоров’я та своєчасно проводити вакцинацію.
— А чим небезпечні для плоду інфекції, до яких у жінки не виробився імунітет у дитинстві, наприклад, краснуха?
— Такими недугами краще перехворіти в дитинстві. А якщо захворіє вагітна, особливо в перші два місяці вагітності, то висока ймовірність вад розвитку органів і систем, і навіть народження мертвої дитини. Краснуха, як і кір, у першому триместрі може навіть бути показом до штучного переривання вагітності. Загроз здоров’ю майбутньої мами багато, але при підготовці до запланованої вагітності та дотриманні рекомендацій лікарів у вас є всі шанси народити здорову дитину. Не забувайте повноцінно відпочивати та висипатися і навіть якщо вже занедужали — намагайтеся не нервувати, адже гарний настрій мами також дуже важливий для здоров’я майбутньої дитини.
Розмовляла Оксана Нагірна

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply