Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Friday, Mar. 22, 2019

Українка стала найкращою шашкістою у світі

Автор:

|

Листопад 09, 2017

|

Рубрика:

Українка стала найкращою шашкістою у світі

Вікторія Мотричко з родиною

Одеситка Вікторія Мотричко, завдяки своїм останнім перемогам на міжнародному рівні, покращила свої позиції у рейтинґу найсильніших шашкісток світу (шашки-100). У новому списку найкращих шашкісток планети українка займає перше місце! В активі Вікторії 2238 балів, що на десять більше, ніж у представниці Латвії Зої Голубєвої та росіянки Матрьони Ноговіциної.
— Я багато працювала, щоб дійти до цієї вершини. Зараз уже і не злічити, скільки турнірів довелось успішно зіграти, щоб видряпатися на перше місце. Звісно, задоволена, що мені вдалося стати найкращою у світі. Тепер завдання якомога довше втриматися на цій висоті.
— Що дає вам перше місце у світі?
— На цей рейтинґ передусім зважають організатори шашкових турнірів. Коли вони запрошують до себе учасників, то намагаються зробити пропозицію саме світовим лідерам, аби підняти рівень власного турніру. Хоча, наприклад, узимку я поїду грати на Всесвітні ігри та запрошення туди я отримала не через цей рейтинґ, а тому, що успішно виступала на етапах Кубка світу та здобувала там очки. Тому від нього не все залежить.
— У шашках менші гонорари, ніж у шахах. Світове лідерство дозволяє заробляти на грі у шашки?
— Щодо гонорарів, то маєте рацію на 100 %. А от щодо сум, то ситуації бувають різні. Якщо організатори переймаються за рівень свого турніру, вони дбають про хороші призові, про належний прийом світового лідера. А буває, що організатори хочуть, аби змагання виграв лише їхній спортсмен. Тоді жодне перше місце світового рейтинґу не дозволить вам щось заробити на цих змаганнях.
— Торік шашкову збірну України струсонуло два гучні скандали: Дарія Ткаченко втекла виступати за Росію і водночас Росія дискваліфікувала на три роки нашого Юрія Анікеєва. Як ці ситуації вплинули на нашу збірну?
— У нас достатньо талановитих шашкістів, аби замінити і Дарію, й Юрія. Турніри показують, що ми намагаємося тримати свій високий рівень. Скажімо ми з Людою Литвиненко стали срібними призерами командного чемпіонату Європи. Тобто попри все, продовжуємо показувати високі результати. Щодо згаданих вами конфліктів, то особисто мені важко збагнути те, що вчинила Дарія. В Юрія ситуація інша. Хоча особисто до себе після цих подій я не відчувала упередженого ставлення з боку росіян. Може, тому, що граю у шашки-100, а не 64-клітинні і менше з ними перетинаюсь.
— Ви виступаєте за збірну України, чудово спілкуєтесь українською, але живете у Білорусі…
— Я вийшла заміж за білоруського гросмейстера Владислава Сплендера. Нашій донечці вже два з половиною роки. Але не правильно казати, що я живу в Білорусі. Просто інколи перебуваю там на зборах. Та частіше живу в рідній Одесі і не маю наміру змінювати країну. Я українка!
Розмовляв Олег Зубарук, «Експрес»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...