Новини для українців всього свту

Friday, Oct. 30, 2020

Циґарка та пиво — не для майбутніх мам

Автор:

|

Червень 26, 2014

|

Рубрика:

Циґарка та пиво — не для майбутніх мам

Вагітні не курять і не п'ють

Про шкідливість куріння й алкоголю вже стільки сказано, що зайвий раз згадувати не варто. Однак часто зустрічаєш просто в центрі українського міста веселу компанію дівчаток-підлітків із цигарками та пляшками з пивом. Чим ризикують ці юнки, чи не шкодуватимуть згодом про свою легковажність, адже, подорослішавши, кожна захоче стати мамою? Про шкідливі звички юних дівчаток і їх вплив на репродуктивну функцію розмовляємо з дитячим гінекологом Світланою Антоновою.
— Світлано Олександрівно, про шкоду від куріння не балакає, мабуть, лише ледачий. Проте певна частка молоді, схоже, дуже легковажно ставиться до впливу нікотину на організм…
— У лікарській практиці часто зустрічаються випадки, коли куріння — єдина причина порушень менструальної функції й статевого розвитку в 14-15-річних дівчаток. Іноді достатньо однієї цигарки на добу, щоби виникло якесь порушення, особливо якщо в дівчинки – вразлива репродуктивна система. Тому навіть пасивні курці виявляються неплідними чи схильними до викиднів.
Куріння ж під час вагітності призводить до підвищення ризику передчасних пологів, вад розвитку плоду. Вроджені дефекти серця, головного мозку частіше діагностують у дітей, чиї матері курили в період вагітності. Це також пов’язане з тим, що під час внутрішньоутробного розвитку в дітей було кисневе голодування (нікотин стимулює викид речовин, що стискають судини плаценти).
— Про шкідливість алкоголю теж відомо всім. І все ж серед молоді побутує думка, що це — перебільшення. А тим більше тепер серед молоді популярним напоєм є пиво…
— Пиво має токсичний ефект щодо органів і їхніх клітин, які є відповідальні за продовження роду. У низці випадків вживання пива призводить до розвитку безпліддя. А якщо й з’являється вагітність, то отруйні сполуки пива (як і інших міцних напоїв) здатні спровокувати розвиток анатомічних і психічних дефектів дитини. Якщо майбутня мама п’є пиво, те ж робить і малюк: вагітна жінка не може випити наодинці — товариство їй завжди складе плід.
Алкоголь через плаценту потрапляє в організм дитини. Спирт може викликати спазм судин плаценти та пуповини, що призводить до кисневого голодування плоду. Ацетальдегід — продукт розпаду спирту — знижує рівень цинку в плодових клітинах, що порушує їхній ріст і розвиток. Він же здатен викликати зміни в ДНК зародкових клітин, а це загрожує виникненню грубих вад у розвитку органів плоду.
Вживання алкоголю під час вагітності значно підвищує ризик народження недоношених дітей, а в найважчих випадках — розвиток алкогольного синдрому. Це — хвороба плоду, що виникає через внутрішньоутробне алкогольне ушкодження, і головна причина вродженої затримки інтелектуального розвитку дитини.
В ембріональний період (два перших місяці) вживання алкоголю може вплинути не тільки на психіку, а й на весь подальший розвиток організму. Наслідками є вади розвитку серця, зовнішніх статевих органів і суглобів. Тому рекомендації лікарів – категоричні: алкоголь під час вагітності – табу! А ще краще припинити прийом спиртних напоїв у період, що передує зачаттю (хоча би за три місяці до нього). Причому ця рекомендація стосується не тільки жінок.
— У наш час багато захворювань передається статевим шляхом. Як часто вони зустрічаються серед дівчаток-підлітків?
— Останніми роками в дівчаток часто діагностуємо гонорею, хламідіоз, вірусні інфекції, наслідками яких, знову ж таки, є безпліддя. Спонтанні статеві контакти, часто в стані алкогольного або наркотичного сп’яніння, на тлі безграмотності або недбалого ставлення до інтимної гігієни є основною причиною появи інфекцій, що передаються статевим шляхом.
— Які ще причини гінекологічних захворювань у підлітків?
— Гінекологічні недуги в дівчаток-підлітків можуть виникати на тлі захворювань сечовидільної системи, органів травлення та частих застуд. Однією з основних причин розвитку запальних захворювань статевих органів є переохолодження. Часто причиною проблем статевої сфери у віці 14-16 років бувають яскраво виражені стресові ситуації або хронічні стреси, надмірні фізичні та психічні навантаження, «нерозділене кохання». У дівчаток із «синдромом відмінниць», котрі дуже багато займаються в школі й удома, а крім цього відвідують якісь додаткові курси, організм перестає справлятися з навантаженням, і можуть бути порушення менструальної функції, статевого розвитку. Тому дуже важливо навчити дівчинку знаходити час для відпочинку, прогулянок із друзями. Усе добре — в міру.
Розмовляла Оксана Нагірна

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply