Новини для українців всього свту

Saturday, Dec. 14, 2019

Тоні Ебботт: «Світ має продовжувати підтримку України»

Автор:

|

Травень 05, 2016

|

Рубрика:

Тоні Ебботт: «Світ має продовжувати підтримку України»

Тоні Ебботт

Наприкінці минулого року було утворено Міжнародну дорадчу раду (МДР) при Президентові України, що має сприяти впровадженню реформ у країні на основі найкращого зарубіжного досвіду. Нещодавно у Києві під головуванням Петра Порошенка відбулося перше засідання МДР, в якому серед інших авторитетних світових діячів узяв участь і Тоні Ебботт, екс-прем’єр-міністр Австралії.
— Як оцінюєте МДР і потенціал такого форуму?
— Це — хороша ініціатива, позаяк вона дозволяє залучити до процесу реформ людей зовні, котрі симпатизують українському уряду і хочуть допомогти. Крім того, це допомагає нагадати світові про те, що програма реформ в Україні триває.
— Австралія підтримала Україну в найскладніший час, однак зараз здається, що через кризу в Сирії події у Південно-Китайському морі Україна зникла із зовнішньо-політичних «радарів» «зеленого континенту». Чи можна розглядати ваш візит свідченням незмінної підтримки Австралією України?
— Справа в тому, що світ схильний забувати про існуючі кризи на фоні появи нових, навіть якщо попередні продовжують тривати. Але вважаю, що це — велика помилка. У випадку з Україною я переконаний, що світове співтовариство має продовжувати цивільну та військову підтримку вашої держави, принаймні доки загроза з боку Російської Федерації (РФ) триває.
— У своїй статті «Ігноруючи Україну, ми допомагаємо Росії», опублікованій у Herald Sun, ви писали, що, у зв’язку зі згортанням російської військової присутності в Сирії, Путін може знову спробувати пограти м’язами. Що мали на увазі?
— Після Близького Сходу найбільшою загрозою для миру та свободи у світі є аґресія РФ проти своїх сусідів. Зараз уздовж лінії зіткнення на сході України близько 60 тис. українських військових протистоять понад 45 тис. заколотників, із яких близько 10 тис. є співробітниками російських спецслужб. Крім них, як мінімум 50 тис. російських солдатів мобілізовані у бойові групи по той бік офіційного кордону.
— Ви також казали, що небезпека полягає в тому, що світ може втратити інтерес до України…
— Така небезпека існує. Ми знаємо, що Міжнародний валютний фонд надав фінансову підтримку українському уряду, Європейський Союз (ЄС) сприяє розбудові громадянського суспільства, США та Велика Британія допомагають тренувати українську армію. Проте деякі європейські країни хочуть відмовитися від санкцій проти РФ. Здійснюється тиск на Україну, щоб змусити її провести місцеві вибори. Однак, незважаючи на угоду про припинення вогню, перемир’я є частковим, і результати виборів на бунтівних територіях навряд чи будуть об’єктивними. Через страх перед Путіним жодна країна не була готова продавати Україні навіть оборонну зброю. Важко зрозуміти, чому законному демократичному уряду, який перебуває під реальною загрозою, було відмовлено в протитанкових і зенітних установках, які Захід так легко надає моджахедам в Афганістані.
— Катастрофа літака рейсу МН17 дуже зблизила наші народи. Після російського вето у Раді безпеки Організації Об’єднаних Націй щодо створення міжнародного трибуналу досі немає механізму притягнення винних до відповідальності. Які варіанти вирішення цього питання бачить Австралія?
— Це — дуже чутливе питання, яке не можна залишати без відповіді. Необхідно знову повернутися до його розгляду та переглянути можливі варіанти притягнення винних до відповідальності. Рішення має бути прийняте з урахуванням оприлюднених результатів розслідування карної справи, яке здійснює нідерландська сторона.
— Саме за час вашого прем’єрства відбувся перший візит в Австралію Президента України. Які проекти двосторонньої співпраці вважаєте найперспективнішими?
— Дуже сподіваюся, що обсяги австралійських інвестицій в економіку України зростатимуть, адже для цього є всі передумови. Крім цього, маю надію, що угода між урядом України й урядом Австралії про співпрацю в галузі використання ядерної енергії з мирною метою дозволить Австралії постачати ядерне паливо на український ринок, замінивши експорт урану до РФ, від якого ми свого часу відмовилися.
— Які реформи є найважливішими для Української держави?
— Усі реформи важливі. Процес прийняття рішень із ключових питань має бути прискорений, боротьба з корупцією є ключовою у цьому переліку.
Розмовляв Іван Юсип’юк, Укрінформ

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply