Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Saturday, Oct. 20, 2018

Тім Арсенолт: «Канадцям є чого повчитися в українців»

Автор:

|

Липень 10, 2016

|

Рубрика:

Тім Арсенолт: «Канадцям є чого повчитися в українців»

Тім Арсенолт

Попри географічну віддаленість, останні два роки довели, що Канада — одна з найближчих до України держав світу. Вона стабільно входить до першої трійки країн за обсягом виділеної Україні допомоги, а за швидкістю реакції на запити Києва часто є безперечним світовим лідером. Утім, крім цінного фінансового та матеріального ресурсу — на кшталт пільгових кредитів, десятків тисяч пар військового взуття й одягу, засобів для розмінування, окулярів, пристроїв нічного бачення та багатьох інших вкрай потрібних речей — Канада передає Україні й свій багатий досвід. Так, вже більше шести місяців у Міжнародному центрі миротворчості та безпеки в Старичах на Львівщині та Центрі розмінування у Кам’янці-Подільському навичкам сучасного бою українських військових навчають більше 200 канадських інструкторів. Підполковник Тім Арсенолт — керівник операції UNIFIER, командувач Об’єднаної оперативної групи «Україна» та канадської військової тренувальної місії в Україні.
— Ваша тренувальна місія вже провела одну ротацію в Україні. Чи були внесені зміни до навчального курсу з часу від’їзду попередньої групи інструкторів?
— Ми підлаштовуємо заняття до потреб українських партнерів. Порівняно з тим, як наша програма була побудована раніше, вона, безперечно, розвинулася. Ми підтримуємо контакти з українськими військовими, котрі пройшли тут навчання, щоб вони розповідали нам, як допомогли їм наші уроки, і ми могли адаптувати навчання до їхніх потреб.
— Чи доходять до вас відгуки щодо користі від отриманих тут знань на справжньому полі бою?
— Так. Ми завершуємо другий тренувальний блок і мали можливість зустрітися з випускниками першого. Вони багато розповіли про навчання та його користь у бою.
— Чи відрізняється тренувальна місія в Україні від подібних місій в інших країнах?
— Ця місія — дещо інша. Коли ми проводили військове навчання в Афганістані, то починали з нуля, адже місцеві збройні сили формувалися наново, і до них записувалися колишні цивільні. А в Україні військові — досвідчені, багато з них побували у боях, часто їхній досвід відрізняється від нашого. Тому наша тренувальна місія — взаємовигідна. Намагаємося показати українцям, як можна робити їхню роботу інакше, пропонуємо різні варіанти, щоб підвищити майстерність. Водночас ми відкриті до отримання від них нових знань.
— Що саме канадські військові можуть перейняти в українських колег?
— Канадська армія відрізняється від української. Ми можемо навчити прицільній стрільбі, навігації, наданню першої допомоги, покращити управління на рівні сержантського та молодшого офіцерського складу, а уроки, які виносять із боїв українські військові, — дуже корисні для нас. Адже Канада не має досвіду проведення таких операцій, які зараз здійснює українська армія.
— Як вам вдається поєднувати канадську західну тактику й українське, переважно радянське, спорядження?
— Спорядження не є визначальним фактором, коли йдеться про сумісність у роботі. Канада має багато союзників, які використовують різні типи обладнання. Головне — здатність обговорювати та разом планувати.
— Ви вже сформували думку про українських військових?
— Одразу після прибуття в Україну я помітив, що ваша культура дуже подібна до нашої, ми поділяємо однакові цінності. Найбільше мене вразив потужний патріотизм і професіоналізм українських військових. Вони вже мають високий професійний рівень, але прагнуть стати ще кращими. Вони дуже пишаються службою та цінують наше навчання. За короткий час українці швидко досягли значного прогресу.
— Які найсильніші сторони українських військовослужбовців?
— Фізичний розвиток і високий моральний дух. Молодим українцям притаманні виразні лідерські риси та великий потенціал. Саме на основі цього й намагаємося будувати нашу роботу.
— Чи мали змогу поспілкуватися з місцевим населенням?
— Маємо багато контактів із місцевим населенням. Нещодавно організували збір коштів для реабілітаційного центру «Джерело» у Львові: наші військові відвідали центр і пожертвували гроші дітям. Намагаємося показати громаді, що перебуваємо тут для допомоги Україні. Також більшість нашого постачання забезпечують місцеві підрядники, тож ми вкладаємо значні кошти у місцеву економіку — укладено контрактів на загальну суму близько 4 млн CDN.
— Чи є у вашій команді люди українського походження?
— Так, у нас є кілька нащадків українців. Їхні знання української мови дуже допомагають, радий, що ці люди є у нашій команді. Вони також дають поради з культурних питань, наприклад, пояснюють різницю між святкуванням Різдва та Великодня в Україні та Канаді.
— Чи достатньо 200 канадських військових для виконання поставлених завдань?
— Достатньо, бо навіть малими силами можемо багато робити. Першого дня всього п’ятеро канадців проводило заняття з 250 українськими військовослужбовцями.
— Можливо, є курсанти з конкретного підрозділу, рівень підготовки яких помітно вищий, ніж у решти?
— Назвати один підрозділ, краще підготовлений за інші, не можу. Втім, із упевненістю заявляю, що різниця у ефективності та загальному рівні між тими, хто лише починає нашу програму, й її випускниками — відчутна. Це дуже заохочує наших інструкторів.
— Які ваші думки з приводу української військової техніки?
— Мене зацікавила БМП-2, оскільки цю машину ми вивчали, але не сподівалися зустріти її в житті. Для канадців дуже цікаво займатися на наявній тут техніці. Та найбільше мене вразило те, як українці доглядають за нею. Вона вже побачила трохи у цьому житті, але досі ідеально працює.
— Чи берете до уваги вагомі відмінності у матеріально-технічному забезпеченні канадської й української армії? Те, що можливо в Канаді, не завжди може бути зроблено в Україні…
— Це правда, але канадська армія — невелика і часто має обходитися наявними ресурсами. Тому можемо запропонувати українським партнерам різні варіанти, залежно від наявного у них обладнання.
— Що відчувають військовослужбовці Збройних сил (ЗС) Канади з приводу своєї роботи в Україні?
— Канадські військові пишаються своєю роботою в Україні. Ми почуваємося як удома, незважаючи на відстань. Українці — чудові, дуже привітні господарі. Беручи участь у цій місії, ми допомагаємо модернізувати та підвищити можливості ЗС України і вже бачимо наочні результати своєї роботи. Загалом, це — фантастична місія і неймовірний досвід для нас.
Розмовляв Максим Наливайко, Укрінформ

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...