Новини для українців всього свту

Monday, Jun. 1, 2020

Тетяна Ричкова: «Тепер ми вирішуємо, коли переодягати та перевзувати бійців»

Автор:

|

Серпень 20, 2015

|

Рубрика:

Тетяна Ричкова: «Тепер ми вирішуємо, коли переодягати та перевзувати бійців»

Тетяна Ричкова

Тетяна Ричкова, радник міністра оборони України з військової реформи, під час візиту до Вашинґтона розповіла про нову форму, коли українських солдатів будуть краще годувати й одягати, а також про те, чи потрібні дівчата в армії.
— Таню, з якою метою ви приїхали в США?
— Обмінюватися досвідом. Я створила «Центр розвитку забезпечення Збройних сил України» (ЗСУ). Він буде займатися забезпеченням українських вояків — нові норми продовольчого та віщого забезпечення, нові бронежилети, берці, нові стандарти, нова форма, нове харчування, в т. ч. сухпайки.
— Тобто берці будуть кращими? А форма буде яка?
— Українська буде форма. Шиється в Україні з української тканини. Вже перші 180 тис. комплектів пройшли електронні торги.
— Ми з вами пам’ятаємо ситуацію, коли багато солдатів взимку опинялися на фронті мало не в кросівках…
— Таке було.
— Які шанси, що цієї зими хлопці знову будуть не в кросівках. Що їх не будуть взувати й одягати волонтери?
— Волонтери більше не одягають солдатів ЗСУ.
— А я своїм друзям купувала берці ще місяць тому…
— Мова, мабуть, про батальйони Міністерства внутрішніх справ. У нас усе — інакше. Раніше видавалася одна форма на дев’ять місяців. Видали і ходи. Рветься, потрапив у перестрілку, нам усе одно, ми форму не поміняємо, бо у нас є норми, вигадані Кабінетом міністрів. А тепер ці норми змінюємо ми. Якщо у бійця порвалася форма за чотири місяці, то через чотири місяці ми повинні його переодягнути. І тепер ми вирішуємо, коли переодягати та перевзувати бійців.
— Ми весь минулий рік шукали зимові комплекти американської та британської форми. Як цього року?
— Цього року переодягнемо сили спеціальних операцій у камуфляж «Варан». На жаль, ми його не можемо наразі пошити, треба проводити експерименти, а влітку зимову форму не протестуєш. Але на складах вже лежить більше 180 тис. комплектів форми зимового зразка.
— Що з термобілизною?
— Буде термобілизна, вже знайшли виробника. В Україні є виробники тканини, які, виявляється, роблять чудову тканину.
— Сухі обігрівачі для рук?
— Цього немає. У нормах ніде немає, тому гадаю, що розроблять суперрукавички.
— Що буде з солдатською їжею? На неї найбільше скарг…
— Я на фронті весь час їм і навіть погладшала. З їжею нормально, але вона — одноманітна: тушонка, перловка.
— Що входитиме до сухпайку?
— Там буде готовий суп, готова каша з м’ясом, і все — не в бляшанках.
— Ви куштували це?
— Усі експерименти провела над собою. Все смачно. У нас три чи чотири виробники цих сухпайок, вони братимуть участь у тендері. Чим хороша ця сухпайка? Береш термопакет, залазиш у спальник, кладеш під пахву, він нагрівся. Якщо лежиш в окопі, то просто собі під пахву засунув. Все, можеш їсти спокійно.
— Таню, як зробити, щоб перестали красти? Ось недавно була інформація про відкат за 30 тис. банок тушонки. Регулярно читаю, що солдатів обібрали то на 150 банок, то на три вагони…
— Не всі генерали — сволота. Як зробити, щоб не крали? Ну, по-перше, потрібні кадрові чистки. По-друге, ми ввели електронні торги, де участь людини — мінімальна.
— Коли рядові Сашко чи Василь відчують на собі покращення?
— Уже з осені.
— Зараз дуже активно обговорюється прихід волонтерів у владу…
— Я і до приходу в Міністерство оборони займалася тим же самим.
— Волотер Георгій Тука зараз призначений головою Луганської області…
— Його поставили перед фактом. Зробили таку пропозицію.
— То це ж тільки пропозиція?
— А ми йому сказали, що він зобов’язаний — «ніхто крім нас». Давай, кажемо, знайдемо команду хорошу, таких же волонтерів, як ми. Вже знайшлися хлопці, готові йому допомагати. Ті, хто працює в Генеральній прокуратурі, в антикорупційному комітеті. Прокурори, біженці з Криму, патріоти. Це — люди, котрим я можу довіряти. Ми й економістів знайдемо.
— Про дзвінки: у бійців мають бути мобільні телефони?
— Ні! Не повинні.
— Чому?
— Зараз є закритий військовий зв’язок, в т. ч. інтернет-зв’язок. Приходиш, набираєш, користуєшся Інтернетом. Але так, як це відбувалося дотепер — дивіться на номери машин, кількість техніки — більше не буде. Не всі розуміють, що таке військова служба. Вже після обстрілів стало зрозуміло, що так робити не можна. Хоча дотепер знаходяться індивідууми, котрі бігають по розташуванню, все знімають і викладають в мережу. Тепер буде закритий комп’ютер у кожного ротного, там будуть таблиці вогню, логістичні програми, вони будуть робити замовлення, звітувати. Фонд НАТО на це вже виділив гроші.
— Зараз багато дівчат йде на фронт. Як стати добровольцем, минаючи чоловічу голу чергу?
— Не скрізь голі черги, є й нормальні військкомати.
— Як туди податися й які спеціальності зараз потрібні?
— У мене зараз працюють психіатрами волонтери-психологи. Вони постійно їздять на полігони і просять, щоб я від Міністерства оборони написала, що вони мені потрібні, щоб їх із роботи не звільнили. Тому їх мобілізують. Всі, хто має вищу освіту, відразу стають молодшими лейтенантами та займають посади на полігонах. Дівчата проходять медкомісію у госпіталі, якщо придатні до військової служби, то йдуть в армію.
— Які є жіночі спеціальності?
— Зараз я ввела таку спеціальність, як військовий психолог при батальйоні.
— А якщо немає спеціальної освіти?
— То санітари потрібні. Треба пройти курс екстреної медичної допомоги.
— Якщо ж дівчина не хоче працювати у військкоматі, а хоче в зону проведення Антитерористичної операції (АТО), снайпером, наприклад?
— Зараз при Житомирському полігоні відкриється навчальний центр для снайперів. Треба дізнатися у військовій частині, де хоче служити, чи є там вільна посада снайпера. Якщо так, її відправлять у школу в Житомир.
Розмовляла Наталка Пісня, ТСН

 

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply