Новини для українців всього свту

Friday, Dec. 6, 2019

Симптоми, які має знати кожен чоловік

Автор:

|

Вересень 24, 2015

|

Рубрика:

Симптоми, які має знати кожен чоловік

Простатит

Із віком у чоловіків зростає вірогідність розвитку доброякісної гіперплазії передміхурової залози, в народі відомої як аденома. Як не пропустити початок хвороби, що робити, якщо вона розвинулася, які її ознаки й які наслідки, розповідає Олег Сов’як, уролог Львівської міської поліклініки № 6.
— Чи справді від аденоми не застрахований жоден чоловік?
— Аденома простати — застарілий термін, тепер це захворювання називається «доброякісна гіперплазія передміхурової залози». Причиною цього захворювання вважають порушення гормонального фону у чоловіків при настанні андропаузи (чоловічого клімаксу). Від виникнення захворювання не застрахований ніхто, однак попередити його розвиток лікарям під силу. Для цього слід піклуватися про власне здоров’я і регулярно проходити медичні обстеження.
— На що повинен звернути увагу чоловік насамперед, аби не допустити розвитку недуги?
— Це — ускладнене, болісне сечовипускання, відчуття неповного випорожнення сечового міхура, часті візити в туалет, особливо вночі тощо. З часом кількість сечовипускань частішає, що серйозно ускладнює соціальне життя людини. Ніктурія (нічне сечовипускання) завдає багато прикрощів і чоловікові, і його близьким. Після численних нічних прокидань чоловік не може добре відпочити, відтак погано почувається, стає дратівливим, йому важче сконцентруватися на прийнятні важливих рішень. Звісно, це може позначитися на стосунках із родичами, друзями та колегами.
— А крім цих симптомів є ще щось, що свідчить про те, що в організмі чоловіка не все гаразд? Наприклад, больові відчуття?
— При розвитку гіперплазії передміхурової залози болю, зазвичай, не буває, порушення сечовипускання відбуваються безболісно. Больовий синдром з’являється тільки тоді, коли до захворювання доєднається ще й запальний процес — простатит. Також пацієнт може відчувати біль, коли при гострій затримці сечі рідина розпирає сечовий міхур, а з сечового каналу виділяються лише краплі.
— Гіперплазію передміхурової залози за симптоматикою можна сплутати з іншим захворюванням?
— Схожі симптоми мають і простатит, і навіть онкозахворювання, однак діагноз ставить лікар. Нерідко чоловіки не розуміють, що простатит і гіперплазія передміхурової залози — це різні за своєю суттю захворювання, які можуть одночасно або окремо вражати один і той же орган — передміхурову залозу. Дуже важливо, щоб чоловіки, старшi за 40 років, навіть незалежно від того, дошкуляють їм якісь неприємні симптоми чи ні, хоча б раз на рік відвідували уролога. Несвоєчасна діагностика та лікування аденоми простати може призвести до різних ускладнень. Тому необхідно зробити ультразвукову діагностику сечової системи, ректальне обстеження, здати необхідні аналізи. За потреби, лікар призначає додаткові методи діагностики.
— Порекомендуйте нашим читачам доступні профілактичні заходи…
— Рекомендації — традиційні: раціональне харчування, обмеження споживання гострої та жирної їжі, відмова від шкідливих звичок — зловживання алкоголем і куріння, фізична активність для поліпшення циркуляції крові в передміхуровій залозі. І пам’ятайте: найкраща профілактика будь-якого захворювання — своєчасний огляд у лікаря.
Розмовляла Оксана Нагірна

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply