Новини для українців всього свту

Sunday, Sep. 27, 2020

Світлана Поваляєва: «Не хочу псувати собі карму»

Автор:

|

Травень 24, 2018

|

Рубрика:

Світлана Поваляєва: «Не хочу псувати собі карму»

Це звучить парадоксально і цинічно, але саме завдяки війні у нас справді ренесанс, бо звідси забралися окупанти та загарбники, й у результаті, нарешті, можуть розвиватися наш літературний ринок, шоу-бізнес і музика, вважає письменниця Світлана Поваляєва.
— Не розглядаєте для себе можливість почати писати сценарії? Якось до українського кінематографу долучитися?
— Це було б цікаво, я про це думала. Мені дуже подобається й кіно, і телебачення, але мені подобається монтувати матеріали, працювати з відео.
— Ви ж у минулому — телевізійниця, знаєте добре цю кухню…
— Я працювала на телебаченні, але зараз це, звісно, «жесть» і я в цю клоаку навіть не хочу повертатися. Маю на увазі те, з чим доводиться працювати, яка редакційна політика, що напарюють і показують людям. Не хочу псувати собі карму й узагалі мати до цього стосунок. А от щодо сценаріїв, то це ж також треба в якусь певну течію потрапити. Мені кілька разів пропонували попрацювати з серіалами, але, Боже милий, це знову російські актори, продюсери та режисери. Це було 2014-го чи 2015 року. Але спитайте в Ірми Вітовської, наприклад, або у Рими Зюбіної, чи зараз сильно щось змінилося?
— З Ірмою я спілкувалася, то вона сказала, що трошки змінилося…
— Трошки, але не так, як, скажімо, на літературному ринку, і не так, як у музиці. Там продовжується те все про якихось там ментів, дурних хохлів.
— Я вже збагнула, що ви думаєте про наше телебачення, але все ж, чи є якісь телеканали, які можна дивитися? Адже понад 80 % населення вважають телебачення основним джерелом інформації?
— По-перше, я вже 10-15 років не дивлюся телевізор узагалі, у нас його немає і не було вдома, й в Інтернеті ТБ також не дивлюся, до мене лише долітають бризки чергових скандалів, у Facebook, наприклад. З чого можна скласти собі уявлення, що там відбувається, бо там працює купа моїх знайомих, і навіть по цих фідбеках можна второпати, який це «треш», тому я навіть плутаю назви каналів. Кілька разів мене запрошували на «Суспільне». Мені здається, що вони, попри всі жорсткі проблеми та спротив, намагаються робити продукт, який буде українським і цікавим. Головне, що він буде українським, розвиватиме нашу культуру. А решту я просто не дивлюся і не знаю. Хоча нещодавно була у Романа Чайки в ефірі програми «За чай.ком». Чайка бере просто цікавих людей і робить з ними просто розмову, розгорнуте інтерв’ю. Це класний проект, і це в тренді буде завжди, це дуже поширений в Європі формат — бесіди з письменником, художником, музикантом, галеристом.
— А новини звідки дізнаєтеся?
— Я в це особливо не занурююся, щодня читаю «Новинарню», там працюють мої колишні однокурсники та колеги, і друзі, котрих страшенно люблю, і вважаю, що вони роблять класний проект, причому цілковито з нуля, своїми силами, без грошей, без нічого — і це серйозна альтернатива. Їх я читаю, вони дуже багато дають новин про фронт і прифронтові теми.
— Зараз з’явилося багато книжок про цю війну, як вважаєте, чи потрібно адаптувати їх для дітей, писати для дітей на тему війни?
— Однозначно. Це приклад позитивної пропаганди і це однозначно має бути. Ні в кого не має виникати питання, що в нас: російська агресія, чи громадянська війна, або мене це не цікавить. Діти мають знати, їм треба показувати фільми в школах, можливо, старшим класам показувати вже такі фільми, як «Кіборги», «Міф» чи «Добровольці Божої чоти», це неодмінно має бути.
— Які з українських фільмів ви вважаєте найзнаковішими за останній період?
— Безумовно, «Кіборги», я чотири рази на нього ходила. Просто неймовірна робота «Міф» про Василя Сліпака Леоніда Кантера. Також «Добровольці Божої чоти».
— Нові комедії українські дивитесь? За українським гумором стежите?
— Ходила на «Свінгерів». Причому фільм достатньо старий, а подивилася я його буквально взимку, мені сподобалося. Головне — не мати якихось завищених очікувань і концепцій. Бо комедія — це комедія, я, наприклад, їх узагалі не люблю, вони дурні всюди — що американські, що наші. Власне, що ти хочеш від комедії? Тому розслабилась і мені сподобалося, а Довженко там, безумовно, геніальний. Оскільки, це відбулося в один період, я спочатку подивилася «Кіборгів», а потім випадково потрапила на нічний сеанс на «Свінгерів», то для мене вони стали цілком логічним продовженням: отакий чоловічок у розтягненій майці раптом іде воювати — і стає таким-от Серпнем. Для мене це була б логічна ситуація, бо дуже часто в родинах так це й відбувалося.
— А я на «Свінгерів» потрапила так: йшли з чоловіком подивитися «Стрімголов», а нам у касі кажуть: даруйте, жодного квитка не продали, тому сеанс скасували, довелося переорієнтуватися на «Свінгерів»…
— Фільм смішний і прикольний, але залишився осад, от тобі шалені збори у примітивної комедії та порожня зала на чудову стрічку «Стрімголов». Але Завдяки таким фільмам, як «Свінгери», люди будуть звикати до українського кіно. Реально, маси не будуть одразу ходити на якесь серйозне кіно, це має бути фікшн — й ось через це вони врешті звикнуть, що у нас є українське кіно, на яке можна ходити, і тоді вже почнуть ходити на «Стрімголов» тощо. Тоді вже реклама піде нормально, піде каса. На жаль, поки ще невелика кількість людей, які хочуть драматичного інтелектуального кіно, навіть якщо вони не дивляться всі ці «Квартали», вони все одно в Інтернеті дивляться американські комедії, драми, мелодрами, серіали — і вимагають саме цього. Тому треба привчати жанром, що кіно у нас є, воно якісне і на нього можна ходити.
Розмовляла Любов Базів, Укрінформ

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply