Новини для українців всього свту

Tuesday, Oct. 15, 2019

Сергій Бабенко: «Держава вважає, що гокей із м’ячем не розвивається»

Автор:

|

Червень 03, 2016

|

Рубрика:

Сергій Бабенко: «Держава вважає, що гокей із м’ячем не розвивається»

Сергій Бабенко

Сергій Бабенко, президент Української федерації гокею з м’ячем, розповів про перспективи цієї гри в Україні. Збірна України на чемпіонаті світу 2016 року у Росії посіла третє місце, завоювавши бронзу. Про перипетії турніру, а також про стан і перспективи розвитку цього виду спорту в Україні — розмова з ним.
— Сергію Борисовичу, як оцінюєте виступ нашої збірної на чемпіонаті світу в Ульяновську? Які стояли завдання і чи вдалося їх виконати?
— Безумовно, цей виступ можна назвати успішним. Після двох не найвдаліших для нас чемпіонатів, ми пропустили минулий чемпіонат у Хабаровську (Росія). Тому їхали, у першу чергу, згадати атмосферу великого гокейного свята, і заодно спробувати зайняти місце не на самому дні турнірної таблиці. Можна сказати, що ми навіть трохи перевиконали завдання.
— Після нереалізованого пенальті у матчі з Німеччиною не було відчуття, що могли спробувати пробитися у групу А, адже ледь не здолали майбутнього переможця турніру?
— Звісно, було певне засмучення. Мабуть, навіть якби програли в основний час, то було б не так прикро. Золото отримувати завжди приємно, але і тренер каже, і всі самі чудово розуміють, що зарано нам поки що грати у групі А.
— Ще одне запитання про збірну Німеччини. Хіба правильно, що власне німців у ній майже немає? А ті, хто є, — не на перших ролях?
— Це — так. Але формально у збірної Німеччини дотримані всі вимоги міжнародної федерації. Вони бачать розвиток бенді у своїй країні на базі російської діаспори, і, відповідно, немає підстав дискутувати на цю тему. Залишимо це заняття штабу збірної Монголії, який дуже любить шукати смітинку у чужому оці та лаятися з будь-якого приводу.
— Як вам суддівство на чемпіонаті світу, не відчувалася упередженість?
— Були окремі суперечливі моменти, але все ж вважаємо, що принципово на розподіл місць суддівство не вплинуло.
— Питання про російських уболівальників, котрі, звісно, чудово розбираються у гокеї з м’ячем. Як поставилися до української команди у російській глибинці?
— Наш прес-аташе майже весь чемпіонат провів на трибунах і не зустрів якоїсь аґресії на свою адресу. Були окремі не дуже приємні вигуки з трибун, але не більше того. Загалом можна сказати, що нас прийняли доволі тепло.
— Матч за бронзу з монгольською командою: бійка після переможного гола — це викид емоцій після гри чи прояв аґресії з боку суперника, який програв?
— Чесно кажучи, ця бійка «почалася» ще у першій грі, коли монголи вели різні підкилимні ігри, а на льоду грали вкрай грубо та травмували нашого капітана. Перед матчем за третє місце ситуація не стала миролюбнішою. Хто став призвідником — нехай розбираються відповідні органи. Але гадаю, це і так усім зрозуміло — коли команда веде 3:0 і 5:2, а у підсумку програє, здогадайтеся, хто не зміг впоратися зі злістю та влаштував бойовисько.
— Які подальші перспективи збірної? Чи є наступність поколінь, адже, наприклад, Марковиченку, котрий забив 15 із 46 голів нашої збірної на чемпіонаті світу, незабаром виповниться 37?
— Гадаю, Андрій ще багато років буде корисний нашій команді. У нас є молодіжна збірна, яка двічі брала участь у юнацьких чемпіонатах світу. Не виключено, що когось із молодих візьмемо на наступний дорослий чемпіонат світу у Швеції.
— Не таємниця, що гокей із м’ячем в Україні є досить екзотичним видом спорту. Чи є якась роль держави у його розвитку? Як гокей із м’ячем з’явився у нашій країні, адже багато років про нього не було нічого чутно?
— Держава вважає, що в Україні гокей із м’ячем не розвивається. Вимоги для визнання гокею з м’ячем видом спорту, що розвивається в Україні, поки що для нас — дуже високі, та й відсутність олімпійського статусу ускладнює спілкування з Міністерством молоді та спорту. В Україні завжди грали у гокей із м’ячем, інша річ, що це були виокремлені осередки активності, які нічого не знали один про одного, а екіпірування використовували або ще радянське, або «шайбове». 2007 року у Дніпрі була заснована федерація, і ми змогли об’єднати любителів гокею з м’ячем. Спочатку це були тільки короткі місцеві змагання у місті, але поступово гокей із м’ячем вийшов за межі одного реґіону — у нас з’явилися відділення у Харківській і Луганській областях, тепер шукаємо шанувальників в інших реґіонах, допомагаємо з придбанням екіпірування та залучаємо нові колективи. З 2012-го регулярно проводимо національні та місцеві змагання, а з 2013 року беремо участь у чемпіонатах світу, як серед дорослих, так і серед юнаків.
— Хто сприяє розвитку гокею з м’ячем у країні, у т. ч., участі збірної у настільки представницьких турнірах, таких, як нещодавній у Росії? Чи є спонсори, чи все тримається на голому ентузіазмі?
— На жаль, у нас практично немає спонсорів, і все зводиться до того, що ті, хто хочуть поїхати на чемпіонат світу, платять за це самі. Добре, що до Москви доїхати не дуже дорого, а подальший переліт і перебування в Ульяновську під час чемпіонату здійснювався за рахунок приймаючої сторони. Наступний чемпіонат світу пройде у Швеції, і ми, звісно, стурбовані тим, що не всі гідні гравці зможуть дозволити собі цю поїздку. Але час ще є, тож будемо оптимістами.
— Розкажіть про чемпіонат України з гокею з м’ячем, адже звичайний уболівальник просто не знає де, коли і хто грає?
— Починаючи з 2012 року, щорічно проводимо чемпіонат і Кубок України. Чемпіонат цього року ще не грали, а у Кубку взяло участь чотири команди, грали у Будах (Харківська область), де заливають лід для гри 8 х 8 із великими воротами. У минулому чемпіонаті також брали участь чотири команди. Спочатку провели два попередніх раунди у Будах (8 х 8) і Дніпрі (рінк-бенді). Переможцем попереднього етапу стало харківське «Динамо», тому фінал пройшов у Харкові, також у форматі рінк-бенді. Харків’яни і стали чемпіонами. А найдраматичніший фінал був два роки тому, коли «Дніпро» обіграв будянський «Авангард» із рахунком 10:9.
Champion

До теми
Чемпіонат світу з гокею у групі А дивізіону ІА 2017 року відбудеться у Києві. Чемпіонат відбудеться 22-28 квітня наступного року. «Нашу заявку підтримали інші країни-учасниці, а також члени Ради IIHF, — повідомив Анатолій Брезвін, президент Федерації гокею України. Суперниками національної збірної України на чемпіонаті будуть команди Угорщини, Казахстану, Польщі, Австрії та Кореї.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...