Новини для українців всього свту

Monday, Jan. 20, 2020

Рефат Чубаров: «Перегляд передачі Криму Україні може відчинити скриню Пандори»

Автор:

|

Січень 29, 2015

|

Рубрика:

Рефат Чубаров: «Перегляд передачі Криму Україні може відчинити скриню Пандори»

Рефат Чубаров

Ревізію рішення радянських органів влади про передачу Криму до складу України, яку пропонують російські політики, можна розцінити як акт зради інтересів самої Російської Федерації (РФ). Про це заявив Рефат Чубаров, голова Меджлісу кримськотатарського народу.
— Нещодавно очільник Ради Федерації РФ Валентина Матвієнко запропонувала визнати незаконним рішення Політбюро ЦК КПРС і Верховної Ради СРСР про передачу Криму Україні 1954 року. Чи не могли би ви прокоментувати це?
— Відомо, що Всевишній, коли хоче покарати людину, дає їй можливість повною мірою розкрити власну дурість. Якби я вирішував долю РФ, то сказав би, що п. Матвієнко є зрадницею Росії. Позиція, яку вона демонструє, відкриває скриню Пандори для самої Росії. У підсумку, від Росії не залишиться й клаптика.
Є багато територій, доля яких вирішувалася правовими шляхами й формами тодішнього Радянського Союзу. Якщо ця не надто розумна людина вважає за доцільне переглянути рішення Політбюро, то завтра-післязавтра хтось вважатиме за потрібне переглянути статус Калінінградської області або південних Курильських островів…
— Мевлют Чавушоглу, міністр закордонних справ Туреччини, заявив, що РФ не виконала обіцянок щодо становища кримських татар в окупованому Криму. Якою є ваша думка стосовно цього?
— Я як голова Меджлісу, разом із лідером нашого народу Мустафою Джемілєвим підтримую тісну взаємодію з керівництвом Турецької Республіки щодо захисту прав кримських татар. І в мене була нагода сказати про те, що будь-які обіцянки з боку РФ, у т. ч. стосовно кримських татар, не обов’язково повинні закінчитися їх виконанням.
Зараз п. Чавушоглу переконався, що російські обіцянки не варті нічого. 1 грудня 2014-го, під час візиту Путіна до Туреччини, вище керівництво Турецької Республіки обговорювало з президентом РФ питання, пов’язані зі становищем кримських татар і ставленням до них російської влади. З боку Путіна були бравурні твердження про те, що кримськотатарська мова є однією з державних у Криму, що вони там «багато що прийняли та ще будуть приймати» тощо. Насправді ж репресії посилюються й арешти тривають.
— Яким чином тертя між Туреччиною та РФ із кримськотатарського питання можуть вплинути на проект «Турецький потік»?
— Усі глобальні проекти з боку Росії, які останнім часом репрезентуються, вимагають дуже великих коштів. Гадаю, що скоро керівництво РФ буде вирішувати питання, де взяти невеликі гроші для вирішення тих чи інших соціальних проблем. У першу чергу, пов’язаних із продуктовим забезпеченням, діяльністю соціальних установ, таких як школи, дитячі садки тощо. Гадаю, такі грандіозні проекти є просто фантастикою в тій ситуації, коли керівництво РФ порушує міжнародне право щодо своїх сусідів, а Захід неминуче застосовує до неї економічні санкції.
Розмовляв Ігор Январьов, «Укрінформ»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply