Новини для українців всього свту

Saturday, May. 30, 2020

Ребекка Гармс: «Чому продовжили місію Кокса-Кваснєвського»

Автор:

|

Жовтень 31, 2013

|

Рубрика:

Ребекка Гармс: «Чому продовжили місію Кокса-Кваснєвського»

Європарламент продовжив роботу місії Кокса-Кваснєвського в Україні. Ребекка Гармс, євродепутат і очільниця фракції «зелених», розповіла про причини такого рішення.

— Пані Гармс, чому Європарламент продовжив роботу місії Кокса-Кваснєвського в Україні?
— Це рішення було ухвалене за загальної згоди голів фракцій. Його мета — досягти запропонованого Олександром Кваснєвським і Петом Коксом компромісу щодо звільнення Юлії Тимошенко — на тих самих умовах, які вже призвели до звільнення п. Луценка.
Ідеться про так званий partial pardon (часткове помилування). Конференція президентів іще раз підтвердила, що цієї лінії, із якою погодилася й п. Тимошенко, потрібно дотримуватися. Звільнення Юлії Тимошенко має бути досягнуто за цих компромісних умов, перш ніж ми, як Європейський парламент, будемо готові проголосувати за Угоду про асоціацію. Гадаю, це – правильний шлях.
Ініціативою, покладеною на п. Кокса та п. Кваснєвського, ми спробували поліпшити ситуацію в Україні, що потерпає від вибіркового правосуддя. Ми повинні цього досягти, бо вибіркове правосуддя є несумісне з верховенством права, якого ми бажаємо Україні не лише у зв’язку зі справою п. Тимошенко, а й загалом.
— Якими були головні аспекти доповіді Пета Кокса й Олександра Кваснєвського перед головами фракцій Європарламенту?
— Ми обговорювали наявні проблеми та нові труднощі, що виникли. Звісно, ми також говорили про порушення Російською Федерацією (РФ) правил Світової організації торгівлі (СОТ) щодо України та наслідки цього. Я цілком упевнена, що Угода про асоціацію не є інструментом проти Росії. Це – інструмент для досягнення демократичного й більш ефективного економічного розвитку України. Суперечку з Росією потрібно вести в СОТ.
— Який настрій панував на конференції президентів під час обговорення?
— З одного боку, більшість і далі виступає за те, аби Угода про асоціацію України з ЄС, перемовини щодо якої тривають уже так довго, могла набути чинності. З іншого боку, ми вважаємо, що умови, котрі висунув Європарламент і які обговорювалися в Європейській комісії та Верховній Раді України (ВРУ), чинні. Якщо ми дозволимо президентові Януковичу одноосібно диктувати нам умови підписання Угоди про асоціацію, це зашкодить демократії всередині Європейського Союзу (ЄС) й авторитетності європейської політики.
— Пані Гармс, як ви ставитеся до того, що рішення стосовно п. Тимошенко відклали чи не на останній момент?
— Це справляє на мене погане враження та вкотре підтверджує, що йдеться про майже особистий конфлікт. Адже інші засуджені з колишнього уряду Юлії Тимошенко за тих чи інших умов перебувають на волі. Гадаю, для України та чинного уряду досягнення компромісу у випадку з п. Тимошенко було би великим полегшенням. Упертість у цій суперечці блокує всю Україну. Я часто запитую сама в себе, чому в цьому питанні присутня така ірраціональність. Із цим я зіштовхувалася насамперед, власне, на прикладах політичних конфліктів у Східній Європі.
— На які кроки України ви очікуєте перед самітом Східного партнерства?
— Список вимог — відомий. Я дуже скептично налаштована щодо результатів саміту у Вільнюсі, якщо Юлія Володимирівна залишиться за ґратами. Крім того, не варто думати, що питання буде вирішене підписанням у Вільнюсі. Я виступаю проти того, аби ми підтримували передчасну або умовну імплементацію частин Угоди про асоціацію. Проте так чи інакше, за всю Угоду про асоціацію має проголосувати 28 країн-членів ЄС, а також Європарламент. Цей процес може тривати роками — за цей час багато що може статися. На мою думку, український уряд не повинен цим ризикувати.
Розмовляла Інна Завгородня, DW

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply