Новини для українців всього свту

Tuesday, Sep. 22, 2020

Правильний прикус у дітей — гарна усмішка в майбутньому

Автор:

|

Травень 15, 2014

|

Рубрика:

Правильний прикус у дітей — гарна усмішка в майбутньому

Про зубки дитини повинні потурбуватися батьки

Ортодонтів називають скульпторами красивої усмішки. Адже ортодонтія — наука, що займається виправленням прикусу зубів, а основне поняття ортодонтії — це естетика.
— Однак необхідно пам’ятати, що естетика, це насамперед — функція, — розповідає лікар-ортодонт Наталія Рачинська. — Наше завдання — не просто рівно поставити зуби, а змусити систему працювати. Ортодонт — це фахівець у галузі лікування аномалій зубо-щелепної системи, простіше кажучи, порушень розташування зубів, щелеп чи порушень змикання зубів. А всі, хто має подібні проблеми, — наші пацієнти.
— Що повинні знати батьки, щоби їхні діти мали рівні зуби й правильний прикус?
— У шести-семирічному віці відбувається зміна молочних зубів на постійні. Батьки повинні простежити, щоби всі зуби прорізувалися правильно та вчасно. Якщо в малюка зуби появляються в аномальному порядку, слід показати дитину фахівцеві.
— Зазвичай молочні зубки в дітей — білі та рівні. Коли ж настає час молочним зубам змінюватися на постійні, батьки іноді дивуються, чому раптом на місці рівних молочних з’являються криві постійні зуби, які іноді взагалі прорізаються не на своїх місцях…
— Це пов’язане з тим, що на організм дитини впливають зовнішні та внутрішні чинники, які перешкоджають нормальному розвитку щелепно-лицьової ділянки. Ось порушення функцій, які призведуть до порушення прикусу й положення зубів: порушене носове дихання (аденоїди, хронічні захворювання носоглотки); порушене ковтання (коли язик прокладається між зубами); порушене жування (при ранній втраті молочних зубів); шкідливі звички (смоктання пальця, тривале смоктання соски). Усі перелічені вище порушення призводять до зміни форми щелеп, неправильного прорізування зубів, а найголовніше – до того, що ці шкідливі звички закріплюються й можуть залишитися на все життя, якщо їх вчасно не усунути.
— Коли дитині слід відвідати ортодонта?
— До ортодонта на консультацію дитину потрібно привести не пізніше, ніж у віці п’яти-шести років. Якщо в малюка — неправильний прикус, то виправляти його потрібно якомога раніше. Що швидше буде розпочато лікування, то ефективніше, легше для дитини буде досягнуто результату. У 12-річному віці в дітей закінчується найінтенсивніший ріст щелеп. І якщо щелепи до 12 років не виростуть до достатньої величини, то зуби не помістяться на маленьких щелепах. І коли дитина прийде до ортодонта в 12 років, то якісь зуби доведеться видаляти й ставити брекети. Ба більше, якщо щелепи — недорозвинені, то страждає зовнішній вигляд дитини, личко. Адже щелепи складають половину обличчя. І недорозвинення щелеп призводить до недорозвинення всього лицьового скелета.
— Який же вихід?
— Треба встигнути простимулювати ріст щелеп до 12 років. І тоді щелепи набудуть достатнього розміру, щоби всі зуби там помістилися, і не потрібно буде нічого видаляти. А найголовніше — кістки обличчя будуть розвинені пропорційно, але, наголошую, це можливо тільки до 12 років. Звісно, виправити прикус можна й пізніше — видалити «зайві» зуби, поставити брекети, і ви отримаєте нормальний прикус. Але змінити обличчя, лицьові кістки, після 12 років суттєво не вдасться — час буде згаяно.
— Тобто, лікування в ортодонта має дві складові — медичну та косметичну?
— Цілком правильно. Косметичний бік ортодонтичного лікування полягає в тому, що людина досягає гармонії в обличчі й отримує привабливішу та приємнішу усмішку. Гарна усмішка вашої дитини сприяє її впевненості в собі та кращій самооцінці в її подальшому особистому та професійному житті.
Розмовляла Оксана Нагірна

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply