Новини для українців всього свту

Wednesday, Aug. 5, 2020

Павло Табаков: «Якщо ми просто зараз не почнемо піднімати в Україні освіту й культуру, то можемо мати ще один Донбас»

Автор:

|

Грудень 24, 2014

|

Рубрика:

Павло Табаков: «Якщо ми просто зараз не почнемо піднімати в Україні освіту й культуру, то можемо мати ще один Донбас»

Павло Табаков

Десятиліття на великій українській сцені співак і композитор Павло Табаков відзначатиме за рік — наприкінці 2015-го. За цей час голосистий і харизматичний виконавець устиг перемогти у двох найпотужніших в Україні вокальних телевізійних проектах — «Шанс» (2005) і «Голос країни» (2012). Своє знайомство з українцями Канади Павло розпочинає зі спільного концерту зі своїми знаменитими колегами — вокальною формацією «Піккардійська терція». 10 січня 2015 року ці дві яскраві українські вокальні «перлини» зі Львова репрезентуватимуть у Торонто, на сцені Church on the Queensway, святкову програму «Наше Різдво» (початок — о 6:30 вечора). Організатор — корпорація «Міст». А перед першим візитом до Канади Павло дав редакції «Моста» ексклюзивне інтерв’ю.

«За мене проголосували українці»
— Павле, ви — володар доволі гучного титулу «Голос країни». Чи не важка ноша?
— Бачите: спина — рівна, отже, якось ношу його (сміється. — Ред.). Якщо ж говорити серйозно, то дуже ціную цей титул, цю перемогу, адже за мене проголосували українці — і не тільки зі західної України, де я народився, а й із центру країни, її сходу та півдня.
Перед тим, як піти на шоу «Голос країни», я довго вагався. Розмірковував, чи можна в одній країні двічі ввійти в одну й ту ж річку, адже вже перемагав одного разу у всеукраїнському телепроекті «Шанс». Але коли зважив усі «за» і «проти», то таки пішов на кастинг «Голосу».
Найпотужнішим аргументом для мене було те, що це шоу — справді вокальне та професійне. Його учасники виступають у супроводі «живого» бенду, усе звучить «наживо», і жодної фонограми, жодних маніпуляцій і ошукування глядачів. А ще підкупило те, що на «Голосі країни» працювали фахівці, у яких міг чогось навчитися: музичний продюсер Костянтин Меладзе й мій тренер — музикант і співачка Діана Арбеніна. Власне, у її команді мені й удалося перемогти. А моїм призом став випуск альбому під лейблом Universal Music Group — «Мій світ».
— На відміну від «Піккардійської терції», ви вперше гастролюватимете в Канаді. Які пісні везете нашій публіці?
— Оскільки цей концерт у Торонто має назву «Наше Різдво» й відбуватиметься у період Різдвяних свят, то я, звісно, колядуватиму. Ще 2008-го випустив альбом колядок, щедрівок і святкових пісень «Різдво для двох». Виконаю кілька творів з нього.
Але будуть і прем’єри. Цього року, готуючи великі Різдвяні концерти в Україні, я написав декілька нових різдвяних пісень. Одну з них, «Мирне Різдво», обов’язково заспіваю 10 січня в Торонто. Кажуть, що під час Різдвяних свят відкривається небо й здійснюються всі бажання. Тож, якщо ми всі дружно в коляді прославлятимемо Ісуса Христа та проситимемо в нього для України перемоги і миру, наше бажання повинно збутися. Крім колядок виконаю на концертіву Торонто й кілька своїх романтичних пісень — «Тільки ти моя» та «Янголя».
— Чи колядуватимете разом із «Терцією»?
— Так, готуємо й спільні колядки. Ми з «піккардійцями» — давні та добрі друзі. Пригадую, коли навчався у Львівському музично-педагогічному училищі імені Ф. Колесси, саме на піснях «Терції» ми вчилися співати. Співали й у класах, і в коридорах. А тепер у моєму репертуарі є власний кавер на їхній гіт «Нехай», ми разом беремо участь у різних проектах. Пишаюся дружбою із цим легендарним для української сцени колективом.

Озвучити мультик було давньою мрією
— Павле, чим для вас особливе свято Різдва?
— Це — моє найулюбленіше свято. Не знаю, чому, але саме на Різдво траплялося багато щасливих подій у моєму житті. Наприклад, колись завдяки коляді утворився акапельний гурт «Менестрелі»: ми просто зібралися, щоби поколядувати, і після цього протрималися разом шість років. Вокальний октет «Орфей», із яким я співав і концертував по всій Європі протягом семи років, теж народився з коляди. І навіть у програмі «Шанс» 2005-го я переміг на католицьке Різдво.
А цього року фактично на Різдво вперше поїду на гастролі до Канади. Хіба не ще одна щаслива подія? Моє перше знайомство з українцями Канади буде коротким — усього один концерт, але маю надію, що 2015 року приїду до вас іще раз, уже зі своєю групою.
— Нещодавно ви озвучили Чортика в українському мультфільмі «Святий Миколай». Розкажіть про цей свій дебют…
— Озвучити мультик було моєю давньою мрією. І вона здійснилася! Компанія «Арт-Відео» запропонувала мені на вибір дві ролі — Святого Миколая або Чортика. Вибрав бешкетника. Миколая, до речі, озвучив Славко Нудик із «Піккардійської терції».
Чому я зупинився на ролі Чортика? Знаєте, у душі кожної людини живе як янгол, так і чортик. Щоправда, у різних пропорціях. Тож я вирішив поекспериментувати. Такі якісні українські мультиплікаційні продукти є надзвичайно потрібні, адже на них зростають наші діти. І те, що ми закладаємо в них у віці від одного до семи років, має безпосередній вплив і на їхнє майбутнє, і на майбутнє України.
— Виховання й освіта виконують у державі дуже важливу, будівничу, роль. На жаль, їм приділяється не так багато уваги…
— Так. І якщо ми зараз же не почнемо дуже стрімкими темпами піднімати в Україні освіту й культуру, то, на жаль, згодом можемо мати ще один Донбас. Хтось влучно сказав, що ті кошти, які ми протягом 23 років незалежності України мали вкладати у культуру, тепер вкладаємо в танки. Виховання, освіта, культура, традиції — ось той фундамент, на якому тримаються нація. Настав час усвідомити це. Інакше — і Революція гідності, і перемога у війні на сході, яка, переконаний, буде за нами, не призведуть до очікуваних змін в Україні.

Ніколи не давав автографів на ременях до автоматів
— 2014-й був для України найважчим роком за всю історію незалежності. Як він змінив вас особисто?
— За останній рік у більшості українців відбулася переоцінка цінностей і навіть змінилася внутрішня філософія. Ідеться й про ставлення до людського життя, до держави і про сприйняття світу. Ще одна внутрішня зміна — ще більше почуття патріотизму. І це загострене відчуття виливається й у творчості, і в діях: ти не можеш сидіти склавши руки й чекати на кращі часи — ти хочеш зробити для своєї країни щось тут і зараз.
Зараз — не час відсиджуватися і відмовчуватися. Але що можуть зробити артисти, музиканти? Писати пісні, давати концерти. Саме тому, тільки-но на Донбасі почалася Антитерористична операція (АТО), ми з колегами по сцені зібралися дружною творчою командою і в турі «Підтримаємо своїх» поїхали з концертами на схід і південь України.
Виступали і в залах, і на стадіонах, але найсильніші емоції викликали концерти на полігонах і просто неба у військових частинах. Коли співаєш і бачиш мужні очі наших солдатів, то розумієш, що й ти робиш нехай незначний, та все ж внесок у нашу спільну перемогу.
Раніше я ще ніколи не давав автографів на військових квитках і на ременях до автоматів. І ніколи ще не чув таких щирих слів вдячності від зрілих, сильних чоловіків, котрі після концертів підходили, дякували за виступ, тиснули руку й казали: «Ви зарядили нас іще більшою силою. Тепер ми точно переможемо!» Вірю, що так і буде. До речі, частину коштів, зібраних за квитки на наш із «піккардійцями» концерт «Наше Різдво», буде перераховано на проект «Янголи-хоронителі України» і спрямовано на підтримку реабілітаційного центру для поранених в АТО вояків.
— У вашому репертуарі є пісня-присвята героям «Небесної сотні»…
— Коли тривала Революція гідності, коли ми щодня засинали й прокидалися в якомусь нескінченному жаху, моя муза мовчала. Я впав у творчий ступор і кілька місяців абсолютно нічого не міг написати. Тільки коли Майдан закінчився, трагічні події лютого 2014-го вилилися в пісню «Небесну сотню, Господи, прийми». Я рідко її виконую. А коли співаю, сліз не можу стримати ні я, ні люди у залі. Ми не маємо права забувати, якою ціною далася Україні Революція гідності та яку ціну українці досі сплачують за те, щоби жити в по-справжньому незалежній державі.
Розмовляла Мирослава Близнюк

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply