Новини для українців всього свту

Friday, May. 29, 2020

Павло Розенко: «Українські фільми можуть конкурувати з голівудськими блокбастерами»

Автор:

|

Березень 20, 2019

|

Рубрика:

Павло Розенко: «Українські фільми можуть конкурувати з голівудськими блокбастерами»

Планами щодо підтримки українського кінематографа поділився Павло Розенко, віце-прем’єр-міністр України.
— Нещодавно відбувся черговий Берлінський кінофестиваль. Чому ми досі не виходимо на Berlinale із самостійним продуктом?
— По-перше, самостійного продукту в Україні випускається більше лише зараз. Торік понад 40 прем’єр українських фільмів відбулося в кінотеатрах. Це вже великий крок порівняно з тим, що відбувалося три-чотири роки тому, коли було максимум три прем’єри. По-друге, потужні кінофестивалі самі займаються відбором фільмів, тому треба говорити не лише про кількість продукту, який виходить, а й про якість. Тим не менше, у нас є приклади. Зокрема, минулий рік, Каннський фестиваль, Сергій Лозниця із фільмом «Донбас». Хоча це й співпродукція, але фільм український. Приз за найкращу режисерську роботу є відзнакою того, що український продукт є високоякісним. Гадаю, відбирати найкращі проекти для державного фінансування — це завдання не лише держави, а й амбіції творчих груп режисерів, сценаристів, продюсерів робити насправді якісне кіно. Адже зацікавленість із боку міжнародних фестивалів — колосальна.
— В Україні триває війна, економічно людям складно. Чи багато українців ходять у кіно?
— Багато. Причому, дуже приємно, що саме українські фільми, не всі, але значна частина, можуть конкурувати навіть із голлівудськими блокбастерами. Ми бачимо це по бокс-офісах останніх фільмів. Український фільм має свого глядача в Україні, це дуже приємно.
— Як держава підтримуватиме кінематограф цього року?
— Ми досягли доволі значного рівня бюджетного фінансування українського кіно. Зараз змінюється система виділення фінансування, від виключно державного регулювання цього процесу ми переходимо на незалежний формат ухвалення рішень. Буде сформована відповідна незалежна рада, яка відбиратиме конкурсні роботи, фільми, які отримуватимуть державне фінансування. Крім того, даватимемо нові можливості. Вже є підписаний Президентом закон про підтримку кінематографа. Але на його розвиток чекаємо від Верховної Ради (ВРУ) змін до бюджетного та податкового кодексів, аби відкрити нові можливості для залучення коштів міжнародних структур через систему залучення творчих груп, які можуть знімати на українських локаціях, використовуючи можливості українських виробників. Безумовно, чекаємо на ратифікацію Угоди про приєднання України до міжнародної організації Eurimages. Президент нещодавно вніс до ВРУ цей закон, чекаємо на підтримку парламентом. Це також відкриє можливості для українських кінематографістів отримувати додаткове фінансування від потужної європейської структури, що може надавати відповідну допомогу для створення українських фільмів.
— Як справи з фінансуванням від приватних джерел, меценатів?
— Таких коштів стає все більше. Адже приватний бізнес бачить, що держава не на словах, а конкретними справами підтримує українське кіно, що це перспективно. Вже зараз ми можемо говорити, що останні фільми, які зібрали порівняно велику касу в Україні, повністю окупаються, і ми не просто пишаємося тим, що український глядач пішов на українське кіно, але це тепер може бути вигідним бізнесом.
Розмовляла Ольга Танасійчук, Укрінформ

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply