Новини для українців всього свту

Friday, Dec. 6, 2019

Павло Клімкін: «Маємо багато справ проти російських громадян»

Автор:

|

Вересень 24, 2015

|

Рубрика:

Павло Клімкін: «Маємо багато справ проти російських громадян»
Павло Клімкін

Павло Клімкін

Україна подала до Міжнародного кримінального суду (МКС) у Гаазі (Нідерланди) заяву про визнання юрисдикції на її території з моменту початку аґресії Російської Федерації (РФ). Про те, якими будуть подальші кроки, розповів Павло Клімкін, міністр закордонних справ України.
— Пане міністре, що означає подання такої декларації?
— Тепер МКС може формально розпочати підготовчу роботу. Неформально така підготовча робота велася на основі попереднього розуміння, що така юрисдикція буде поширена. Другим ключовим моментом було обмінятися думками, зокрема, щодо ролі МКС у розслідуванні злочинів на Майдані. Було кілька місій МКС в Україну. МКС дуже щільно співпрацює з Генеральною прокуратурою України (ГПУ). Зараз готуються відповідні висновки. Не можу надати, звісно, всіх відомостей, оскільки робота ще триває. Третій момент —юридичне зобов’язання України в рамках Угоди про асоціацію щодо ратифікації Римського статуту.
— У документі, схваленому Верховною Радою України (ВРУ), йдеться про те, що Україна визнала юрисдикцію щодо скоєння злочинів проти людяності та воєнних злочинів вищими посадовцями РФ і керівниками терористичних організацій Донецька та Луганська «народні республіки», які призвели до особливо важких наслідків і масового вбивства українських громадян». На чому зараз фокусуватиме свою роботу МКС?
— Справді, у заяві ВРУ чітко визначено, на що поширюється юрисдикція МКС. Суд знає про це і суд готувався до цього. Зараз будуть підготовлені пропозиції до прокурора МКС. Я мав дуже детальну розмову з нею. У мене, звісно, є бачення й уявлення, якими будуть ці кроки, але не можу коментувати подальші кроки суду, прокурора й її команди. Гадаю, що відповідна інформація буде надана безпосередньо прокурором і щодо подальших кроків, і щодо охоплення, і щодо того, які місії будуть спрямовані. А відповідні місії будуть.
— Ви згадали, що суд проводив певну підготовчу роботу до подання української заяви. Чи проводила Україна зі свого боку якусь підготовчу роботу?
— Я б не хотів коментувати ні дії прокурора МКС, ні дії ГПУ. Але ми не просто проводимо підготовчу роботу. Ми маємо багато відповідних справ, в т. ч. проти російських громадян. Ми знаємо, хто здійснював ці злочини. Звісно, будуть і нові випадки. Ці випадки відомі публіці. Але сподіваюся, що ГПУ і генеральний прокурор, оскільки це — справа відповідної гілки влади, буде робити заяви щодо розслідування. Якісь випадки будуть, звісно, координуватися з МКС, якісь випадки будуть вивчені відповідним чином українською стороною.
Розмовляла Марина Гонта, Укрінформ

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply