Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Friday, Oct. 19, 2018

Олександр Святоцький: «Найголовніше, чого ми прагнули досягти, — віддати шану героям»

Автор:

|

Травень 28, 2015

|

Рубрика:

Олександр Святоцький: «Найголовніше, чого ми прагнули досягти, — віддати шану героям»
Фотоальбом «Майдан. Революція гідності»

Фотоальбом «Майдан. Революція гідності»

Президент фонду «Відродження», професор, дійсний член Академії наук України і редактор «Правничого журналу» Олександр Святоцький погодився дати інтерв’ю радіо «Міст» у Торонто.
— Приємно вас бачити в Торонто…
— Моя поїздка в Канаду була передбачувана. Їй передувала копітка робота над літописом «Майдан. Революція гідності». І першою країною, в яку я приїхав із цим фотолітописом, стала саме Канада.
— Ваш фотолітопис — справді унікальне видання. Я не бачив аналогів до такого якісного, сучасного історичного видання. Чи ідея його створення виникла вже в часи Майдану?
— Ні, така ідея народилася вже після подій, які відбувалися з листопада 2013-го до лютого 2014 року. Адже у ці буремні часи про таке не думалося. Упродовж півроку після Революції гідності ми з моїм близьким товаришем Степаном Кубівим, одним із комендантів Майдану, відтак — головою Національного банку, а тепер — народним депутатом України, працювали над цим виданням, яке постало зараз перед вами у вигляді фотолітопису.
Видання складається з трьох частин й охоплює фактично все, що відбувалося тоді в Києві, — від перших днів і до трагічної загибелі героїв «Небесної сотні». Ці герої тепер увічнені у нашому виданні. Такі фотолітописи — дуже потрібні. Вони фіксують для нащадків події, які згодом стираються з пам’яті. Їх свідки із часом відходять із життя, а документи – залишаються.
Але найголовніше, чого ми прагнули досягти, — це віддати шану героям, тим простим людям, котрі проявили свою мужність, стійкість і послідовність. Їхні вчинки засвідчили, що українська нація відродилася й українці спроможні змінити свою державу. 23 роки незалежна Україна існувала в умовах корумпованості, апогей якої припав на режим Януковича. Хочу вірити, що цей шанс, який випав на долю українського народу, не буде змарновано.
— «Майдан. Революція гідності» — це пам’ять про 108 янголів України. Знаю, що кошти з продажу цього фотоальбому підуть на підтримку родин загиблих героїв…
— Безумовно, видання нашого фотолітопису пов’язане з підтримкою сімей героїв «Небесної сотні», котрим Указом Президента Петра Порошенка було присвоєне звання Героя України. Звісно, допомога для них є й крім нас. Наприклад, діаспора Канади посідає перше місце за обсягом гуманітарної допомоги українцям у ці складні часи як фінансами, так і речами, за що вам — велике спасибі. Саме це й спонукало нас із п. Кубівим насамперед репрезентувати наше видання в Канаді. Вибір випав на провінцію Онтаріо, тому що кількість українців тут сягає мільйона.
— «Майдан. Революція гідності» вийшов окремо двома мовами?
— Саме так. Спочатку була ідея помістити й українські, й англійські тексти в межах одного видання, але це перешкоджало сприйняттю матеріалу, тому ми вирішили випустити окремі альбоми — англійською й українською. Ми залучили до цього проекту близько 50 найкращих українських фотокореспондентів, котрі днювали та ночували на Майдані. Для публікації обрали приблизно 600 найкращих із-понад 10 тис. світлин. Всі матеріали розподілили на три групи: 1) «Євромайдан» розповідає, із чого, власне, усе й починалося: обурення студентської молоді тим, що Янукович відмовився підписувати Угоду про асоціацію з Європейським Союзом (ЄС); 2) власне «Революція гідності» – про протистояння між майданівцями й озброєними «беркутівцями»; 3) «Небесна сотня», де можна побачити кожного її героя.
— Наголошу на тому, що кожен, хто придбає фотолітопис «Майдан. Революція гідності», таким чином надасть свою підтримку цим героям…
— І кожен примірник супроводжується сертифікатом подяки, який підтверджує, що власник цього видання здійснив фінансову підтримку родин героїв «Небесної сотні», котрі поклали свої голови за Батьківщину. В Україні ми співпрацюємо з громадською організацією, яка опікується родинами цих героїв. Перед самим моїм від’їздом до Канади відбувся черговий етап наших зустрічей, його можна переглянути на Youtube. Там ми вручали наш фотолітопис родинам полеглих героїв «Небесної сотні». Я поінформував їх, що лечу в Торонто, щоби висловити свою вдячність українцям Канади за ту велику допомогу, яку вони надають нам усім. Також розповів, що репрезентуватиму наше видання і після надходження коштів від його реалізації передам їх родинам загиблих.
— Хто з відомих мистців брав участь в оформленні цього фотоальбому?
— Художньому оформленню нашого фотолітопису ми надавали великого значення. Тому запросили до праці відомих дизайнерів братів-близнюків Олександра та Сергія Харуків. Вони є творцями дизайну гривні, і це — не перший випадок нашої співпраці. 2004-го ми разом випустили фотолітопис «Помаранчева революція. Відродження нації». І тепер кожен, хто тримає в руках «Майдан. Революція гідності», може оцінити високий рівень цього видання.
Зараз ми плануємо продовження наших фотолітописів. Наступний матиме назву «За Україну, за її волю, за честь і славу, за народ». У ньому розповідатиметься вже про події на сході нашої держави. Також у червні ц. р. ми розпочинаємо підготовку до зйомок документального фільму «Майдан. Революція гідності». Щоправда, досі не обрали режисера для цієї стрічки, однак сподіваємося, що ним стане Олег Санін, відомий як в Україні, так і за її межами. Ви, мабуть, бачили його останній фільм «Поводир». Плануємо представити цей фільм до другої річниці Євромайдану, у т. ч. і в Торонто.
— А де ще був представлений фотоальбом «Майдан. Революція гідності»?
— Ми вже репрезентували свою роботу в Польщі до Дня пам’яті початку Другої світової війни. Також наш фотолітопис дуже позитивно оцінив Президент України. Ми прагнемо якнайширше розповсюдити його, адже зараз у світі ще дуже мало є інформації про події, що відбувалися тоді. Сподіваюся, незабаром ми вручимо англомовну версію нашого літопису депутатам Європарламенту, котрі представляють країни, які вже ратифікували Угоду про асоціацію України з ЄС. Також «Майдан. Революція гідності» обов’язково потрапить у Конґрес США, парламенти Канади, Японії, Австралії, де зараз дуже активно допомагають Україні й захищають її інтереси. Дуже хотіли би вручити примірник нашого видання кожному парламентарію цих держав.

Розмовляв Юрій Кусь

P. S. Велика подяка за сприяння в розповсюдженні цього фотоальбому на північноамериканському континенті корпорації «Міст» та особисто її президентові Ростиславу Кісілю. Замовити видання «Майдан. Революція гідності» можна в «Українській книгарні «Буква» за тел.: 416-236-5890.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...