Новини для українців всього свту

Wednesday, Oct. 21, 2020

Олександр Моцик: «Києву може знадобитися більше фінансової допомоги, військової підтримки з боку Америки»

Автор:

|

Червень 19, 2014

|

Рубрика:

Олександр Моцик: «Києву може знадобитися більше фінансової допомоги, військової підтримки з боку Америки»

Олександр Моцик

Незважаючи на успішне проведення президентських виборів Україна все ще залишається місцем, де протистояння між Російською Федерацією (РФ) і Заходом є одним із найгостріших від часів закінчення «холодної» війни. Президент США планує переконати європейських урядовців далі чинити фінансовий тиск на Москву через дестабілізуючу роль Росії в Україні. Однак які питання наразі обдумує новий Уряд України? Посол України в США Олександр Моцик зазначив у своєму інтерв’ю, що його країна могла би розраховувати на більший обсяг військової допомоги з боку США й об’ємніший пакет невідкладної фінансової допомоги є необхідним для вирішення економічних проблем. За його словами, попри те, що рівень агресивності риторики з боку офіційних представників Кремля знизився, дії РФ усе ще спрямовані на політичну дестабілізацію України шляхом забезпечення фінансування «терористичних» сепаратистських військових дій у східних її частинах. Як зазначали офіційні американські чинники, згадані дії можуть спричинити застосування нових санкції проти РФ. Крім того, посол Моцик заявляє, що Київ подасть до суду на російську компанію «Газпром», якщо Москва надалі використовуватиме питання ціни на природний газ як важіль політичного шантажу.

Українці зробили чіткий вибір на користь європейського майбутнього
— Деякі аналітики вважають, що риторика Москви пом’якшилася завдяки застосуванню санкцій із боку країн Заходу. Якою є ваша думка із цього приводу?
— До проведення в Україні президентських виборів Путін обіцяв відвести російські війська від нашого кордону. Справді, протягом кількох останніх днів із районів, прилеглих до українського кордону, було відведено частину військ. Однак переважна більшість військових з’єднань усе ще залишається поблизу кордону.
Крім того, Москва продовжує надсилати в нашу країну терористів. Фактично щодня озброєні бойовики, котрі отримують фінансування та зброю з РФ, прибувають на територію України через українсько-російський кордон. Російські громадяни виявляють надзвичайну активність у східних реґіонах України й у такий спосіб дестабілізують ситуацію там.
Є достовірні докази того, що сепаратисти проходять відповідну підготовку в спеціальних навчальних центрах на території РФ. Нещодавно українські силовики успішно відбили атаку цих бандитів на летовище Донецька. Під час військової операції десятки терористів було знищено. Як було згодом підтверджено, більшість із них становили російські громадяни, передусім із Кавказу.
Згідно з інформацією Генеральної прокуратури України (ГПУ), через злочині дії громадян РФ в Україні було вбито 122 українців і понад 200 – поранено.
Що ж до безпекової ситуації в країні, то ми, на жаль, так і не побачили жодних практичних кроків із боку Москви, які би свідчили про її наміри сприяти деескалації ситуації. Незважаючи на голослівні заяви та показні заходи, спрямовані на введення в оману міжнародного співтовариства й уникнення подальших санкцій, підходи РФ до вирішення порушеного питання не зазнали жодних змін від моменту початку конфлікту.
— Чи результати виборів відображають волевиявлення всієї країни?
— Вочевидь, що вибори, участь у яких взяло понад 60 % виборців України, були успішними й українці зробили чіткий вибір на користь європейського майбутнього. Переважна більшість громадян з усіх реґіонів України, у тому числі з окупованого Криму, проголосувала на понад 90 % виборчих дільницях країни, що свідчить про репрезентативність і легітимність їхнього волевиявлення.
Понад 72 тис. закордонних українців голосувало на 114 виборчих дільницях, розташованих у приміщеннях дипломатичних установ України. Терористи за підтримки РФ шляхом залякування й насильства позбавили багатьох виборців у Донецькій і Луганській областях можливості проголосувати. ГПУ відкрила 125 карних справ щодо порушення процесу голосування, здебільшого в містах Донецьку та Луганськ. Водночас, незважаючи на всі перешкоди, навіть на сході країни люди змогли проголосувати.

Ми готові сплачувати наші газові рахунки, однак прагнемо працювати за чесними правилами
— Чи є достатнім поточний рівень санкцій? Чи, може, Заходу слід посилити тиск?
— Росія й далі порушує свої зобов’язання та принципи міжнародного права шляхом дотримання тактики прихованої ескалації та посилення напруги. За таких обставин важливим є збереження можливості впровадження секторальних санкцій проти російської економіки. Такий ризик уже змусив Кремль пом’якшити свою тональність і вжити заходів із метою деескалації ситуації, на кшталт відведення частини військ від кордону з Україною.
Однак аґресія все ще триває, змінюючи свою форму, але не суть. Оскільки можливість впровадження подальших санкцій залежала від імовірної російської інтервенції, керівництво цієї країни, натомість, обрало шлях експорту тероризму. Річ у тому, що досі фактично всі вжиті заходи та впроваджені санкції не допомогли в дотриманні безпеки й збереженні територіальної цілісності України, попри гарантії, які ми отримали, відмовившись 20 років тому від третього за обсягом у світі ядерного потенціалу. Міжнародне співтовариство повинно робити подальші кроки з метою відновлення територіальної цілісності нашої держави, зокрема, поки Крим не буде повернуто Україні.
— Як можна уникнути припинення постачання в Україну або до Європи природного газу? Чи існує така ймовірність?
— Ми готові сплачувати наші газові рахунки, однак прагнемо працювати за чесними правилами та вважаємо неприйнятним застосування Росією засобів шантажу в межах вирішення газового питання. Із метою врегулювання зазначеної проблеми Україна ініціювала проведення тристоронніх перемовин за участю Європейського Союзу (ЄС) і РФ. Уже відбулося чотири раунди. Наша пропозиція є простою та чіткою — встановити нову ринкову ціну на газ для України або тимчасову ціну, доки суперечку щодо газу не буде вирішено шляхом перемовин або ж через засоби міжнародного арбітражу, а також скасування рішення «Газпрому» щодо запровадження системи авансових виплат для України.
Україна зробить усе можливе для досягнення цієї угоди. Однак якщо РФ уникатиме вирішення цієї проблеми, Україна буде змушена подати позов проти неї до Арбітражного інституту при Торговельній палаті Стокгольма.
— Які існують найбільші економічні проблеми для Президента Порошенка?
— Стабілізувати якомога швидше фінансову й економічну ситуацію в Україні. І звісно ж, боротьба з корупцією на всіх рівнях. Серед пріоритетних завдань також є підписання економічної частини Угоди про асоціацію з ЄС та вирішення газового конфлікту з РФ. Ще ніколи у своїй історії Україна не зіштовхувалася зі зовнішніми загрозами такого рівня й, водночас, мала би такі неймовірні шанси та перспективи на майбутнє. Стратегічне партнерство й співпраця в галузі економіки між Україною та США, а також інтеграція до ЄС, є важливими складовими в контексті збереження та зміцнення незалежності української держави, її суверенітету й безпеки.

Збройні сили України потребують значної військово-технічної підтримки
— Чи потребуватиме Україна, з урахуванням останніх подій на сході країни, додаткової невідкладної фінансової допомоги понад заплановану обсягом 27 млрд USD?
— Звісно, з огляду на поточну ситуацію, сума 27 млрд USD є мінімально необхідним обсягом фінансової допомоги Україні. Ми вдячні за надану фінансову допомогу, у тому числі, із боку таких наших партнерів, як США, ЄС, і міжнародних інституцій — Міжнародного валютного фонду, Світового банку та Європейського банку реконструкції й розвитку. І ми очікуємо додаткової допомоги.
— Які є варіанти військової допомоги Україні з боку США?
— США беруть активну участь у низці спільних військових навчань, наприклад, Rapid Trident, а також сприяють у військовій підготовці українських військовослужбовців. Наразі ми розраховуємо на допомогу Україні з боку уряду США щодо надання різних видів «нелетальної» підтримки. Збройні сили України потребують значної військово-технічної підтримки та допомоги. Нам необхідно посилити нашу загальну боєздатність, модернізувати військове обладнання та покращити логістику. Україна продовжить антитерористичну операцію, спрямовану проти сепаратистів.
— Який мандат виборці надали новому уряду?
— Майже 90 % виборців з усіх реґіонів країни, навіть з окупованого Криму, висловило свою тверду підтримку єдиній і незалежній Україні, європейській інтеграції та демократичному розвитку. Революція гідності, що передувала президентським виборам, чітко продемонструвала прагнення людей мати відповідальний уряд, некорумпований і такий, що відчуває занепокоєння всіх людей у країні, забезпечує захист і фундаментальні права та свободи, a також розвиток ринкової економіки. Цей перелік також містить дотримання безпеки й територіальної цілісності України, у тому числі повернення незаконно анексованого Росією Криму та проведення конституційної реформи, що передбачає децентралізацію влади.
Розмовляв Ян Теллі, The Wall Street Journal

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply