Новини для українців всього свту

Wednesday, Oct. 21, 2020

Олександр Каденко: «Наші вихованці вже виступають не тільки в провідних вітчизняних командах, а й захищають честь країни»

Автор:

|

Квітень 04, 2013

|

Рубрика:

Олександр Каденко: «Наші вихованці вже виступають не тільки в провідних вітчизняних командах, а й захищають честь країни»

На футбольній мапі України з ініціативи відомого українського бізнесмена та мецената Федора Шпига 2 березня 1998 року з’явилася нова громадська організація — Асоціація аматорського футболу України (ААФУ). І відтоді нею було зроблено чимало. Саме ААФУ зберегла й розвинула в масштабах держави загальнонаціональний дитячий турнір «Шкіряний м’яч». У зв’язку з 15-ю річниці ААФУ пропонуємо розмову з Олександром Каденком, першим віце-президентом асоціації.
— До 1998 року в нашій країні не надто вже й поспішали піднімати важкий і непередбачуваний пласт аматорського та дитячого футболу. Усе почалося з ініціативи Федора Шпига відновити колись масовий і популярний «Шкіряний м’яч», — розпочав розмову п. Олександр Каденко. — Після розпаду СРСР для клубу «Шкіряний м’яч» настали нелегкі часи. З 1990-го по 1997 рік турнір узагалі не проводився. Президентом українського клубу «Шкіряний м’яч» 1998-го став Андрій Біба, колишній капітан київського «Динамо» та найкращий футболіст СРСР 1966 року.
— Наскільки я пам’ятаю, перший сезон «Шкіряного м’яча» в незалежній Україні не був масовим…
— 1998 року грало лише 126 команд із кількох реґіонів України. Та розголос про наші змагання швидко пішов країною. Уже наступного сезону на старти вийшло понад 13 тис. колективів. Відтоді кількість команд-учасниць невпинно зростала. 2000 року їх уже було 16 тис., 2001-го — 32 тис., 2002-го — 40 тис., 2003-го — 42 тис., 2004 -го — 44 тис. А починаючи із сезону-2005 на шкільні старти на футбольні поля країни в трьох вікових групах стабільно виходить понад 50 тис. команд, а це — майже 600 тис. дітей віком від 11 до 13 років. До речі, до участі в змаганнях стимулює не лише величезна кількість подарунків і призів юним футболістам від меценатів «Шкіряного м’яча», а й нестримне бажання дітей грати у футбол, демонструвати майстерність. А діти ж дуже прагнуть бути схожими на Блохіна, Реброва, Шевченка, Колотова, Мунтяна, Трошкіна, Рудакова, Конькова, Дем’яненка, Михайличенка.
— Пане Олександре, а як зараз почувається «Шкіряний м’яч»?
— Ще зовсім недавно деякі скептики запевняли, що команда Федора Шпига не впорається з таким масовим турніром. Адже раніше цими дитячими змаганнями опікувалася майже вся країна. Однак всеукраїнський «Шкіряний м’яч» упевнено крокує всіма реґіонами держави. Щороку сотні тисяч юних футболістів виходять на старти цього дитячого турніру. Ми далі робимо свою справу. І, як на мене, робимо її добре. Адже підібралася справжня команда однодумців не лише в столиці, а й у реґіонах. Приємно, що дорослі зрозуміли: без такого турніру вже не обійтися. Нас підтримують не тільки батьки, а й директори та вчителі шкіл.
— Хто фінансує «Шкіряний м’яч»?
— Звісно, левова частка витрат припадає на бізнесові структури Федора Шпига. Невипадково вже стали крилатими слова Федора Івановича, які він проголосив майже 15 років тому: «Інвестиції в дітей — інвестиції в майбутнє України». Останнім часом до змагань активно підключилися бізнесмени на місцях. Деякі губернатори навіть просять допомогти саме в них організувати всеукраїнські фінальні змагання.
— А яка найголовніша перемога всеукраїнського клубу «Шкіряний м’яч»?
— Вона – у тому, що ми зуміли об’єднати навколо цієї ідеї не лише батьків і дітей, але й усю футбольну громадськість. Ми пишаємося тим, що наші вихованці вже не просто виступають у провідних вітчизняних командах, а й захищають честь країни в складі збірних. Ці факти зайвий раз демонструють, що в Україні створено сприятливі умови для подальшого розвитку масового аматорського футболу й активного залучення наших співвітчизників до занять улюбленою грою. А це, своєю чергою, вирішує важливе соціальне завдання: формування в підростаючого покоління філософії здорового способу життя, виховання системи цивілізованих цінностей, що дають змогу протистояти багатьом вадам сучасного суспільства.
— Наприкінці 1990-х керівництво європейського футболу започаткувало аматорський турнір — Кубок реґіонів УЄФА, право виступати в якому мають лише ті футболісти, котрі свого часу не грали за професійні команди. Яких успіхів у цьому Кубку досягли українці?
— Українська команда стартувала в прем’єрному розіграші Кубка УЄФА 1999 року й одразу здобула «бронзу». Третє місце аматорська збірна України посіла й у розіграші Кубка реґіонів УЄФА 2004/05 рр. Важливо також і те, що Союз європейських футбольних асоціацій довірив ААФУ проведення кількох відбіркових турнірів Кубка реґіонів УЄФА в нашій країні. Один із них відбувся минулої осені на стадіонах Київщини.
Розмовляв Юрій Щербак, Укрінформ

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply