Новини для українців всього свту

Tuesday, Sep. 29, 2020

Олег Верняєв: «Нарешті ми досягли того, що нас стали судити об’єктивно»

Автор:

|

Червень 11, 2015

|

Рубрика:

Олег Верняєв: «Нарешті ми досягли того, що нас стали судити об’єктивно»

Олег Верняєв

У французькому Монпельє Олег Верняєв зробив те, що не вдавалося українським гімнастам довгих 15 років, ще від часів славних перемог Олександра Береша, — він став абсолютним чемпіоном Європи. А під завісу континентальної першості ще раз піднявся на найвищу сходинку п’єдесталу, захистивши чемпіонське звання у вправах на брусах.
— Під час фіналу на брусах деякі судді, забувши про протоколи, спостерігали за вашим виступом із усмішкою. Чи ця симпатія якось відбивається на оцінках?
— Так, судді симпатизують мені. Завжди наприкінці дня, після фіналів, підійдуть привітати, побажати успіхів і просто по-людськи порадіти разом зі мною. До оцінок у мене також немає запитань. Нарешті ми досягли того, чого прагнули довгі роки: нас стали судити об’єктивно.
Виступати у фіналі на брусах було неймовірно просто, не було таких божевільних емоцій, як після перемоги в багатоборстві. Мені лише потрібно було вийти і зробити те, що я багато разів виконував до цього. Перемоги принесли мені стільки позитиву! Ніякого спустошення, про яке чув від інших спортсменів, я не відчув. Напевно, тому, що титул потрібно захищати, а попереду в мене будуть серйозніші старти — чемпіонат світу (ЧС) та Олімпійські ігри.
— Чи стежите ви за тим, що готують до ЧС ваші головні суперники — японець Кохеї Утімура, американець Деннел Лейва й інші?
— Утімура — людина-загадка. Він готує одну комбінацію, у кваліфікації виступає з іншою, а у фіналі робить те, чого і близько ніхто не прогнозував. Він кожного дня змагань може видавати абсолютно різні програми. Тому стежити за ним марно. А от тим, що інші роблять і викладають в Інтернет, — цікавлюся. Лейва активно ускладнює бруси, він хоче повернути собі титул чемпіона світу.
— На турнірі в Любляні ви ефектно перемогли у вправах на коні. Чого забракло, щоби позмагатися на цьому снаряді у фіналі чемпіонату Європи (ЧЄ)?
— Я не спрощував комбінації. Просто помилився — спочатку розвів ноги, а потім ще й не в той бік зіскок виконав. А це вже — мінус 0,2. Цього було достатньо, щоби залишитися без фіналу. А крім того я заплутався, виконуючи «вертоліт»: замість чотирьох кіл викрутив тільки три.
— Для ваших колишніх товаришів по команді – Олега Степка та Петра Пахнюка в Азербайджані та Миколи Куксенкова в Росії — створили всі необхідні умови для тренувань. А завдяки чому тоді перемагаєте ви?
— Ми — команда, яка нікому, на жаль, не потрібна. У нас немає техніки та персоналу, зате є бажання бути першими й найкращими. Як каже тренер: «Бог – із нами, і нам усе вдається». Ось цим себе і тішимо.
— В Україні вас утримує у суворих гімнастичних умовах тренер. Як Геннадій Сартинський пояснює те, чому не бажає навіть розглядати пропозиції з-за кордону?
— Солідним віком і сімейним станом. Тренер навіть чути не хоче про можливий переїзд, що б йому не обіцяли. Солідарність із тренером — це одна з причин, чому я також залишаюся в Україні. Про співпрацю з іншими наставниками не замислювався. Я знайшов свого тренера. Геннадій Людвигович — саме та людина, котра мені потрібна. Ні з ким іншим працювати не хочу.
— Чи нещодавнє визнання вас найкращим спортсменом України внесло якісь зміни у ваше спортивне життя?
— З’явилися нові обіцянки. Але нам вже багато років обіцяють — залу нову збудувати, снаряди сучасні купити. Але поки що ніхто не підтвердив своїх слів справою. Цього разу після церемонії до мене підійшов міністр спорту Ігор Жданов. «Знаю про ваші проблеми, — сказав він. — І особисто займуся їх вирішенням. Ми встановимо на гімнастичній базі новий комплект снарядів». Час покаже, чи зможе новий міністр зламати систему та закупити для збірної хоча би це.
Найстрашніше — те, що пан міністр не вказав термінів виконання своїх обіцянок. До речі, на ЧЄ навіть суперники вітали мене з тим, що я став спортсменом року в Україні. Ми завжди стежимо за успіхами один одного. І дуже приємно усвідомлювати, що цього звання в країні зі спортивними традиціями вдостоївся саме представник спортивної гімнастики.
champion.com.ua

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply